Olimpija v Stožicah klonila proti Zrinjskemu

Liga Europa 17. Sep 202021:00 > 21:02
Sportklub Slovenija

Nogometaši Olimpije so v 2. krogu kvalifikacij za evropsko ligo v Ljubljani po podaljšku izgubili z Zrinjskim z 2:3 (1:0, 2:2) in izpadli iz evropskega tekmovanja. Za Olimpijo sta zadela Đorđe Ivanović (19.) in Andres Vombergar (80.).

Olimpija je do prednosti prišla v 18. minuti, ko je zadetek dosegel nekdanji nogometaš Partizana Đorđe Ivanović.

Gostje so v drugem polčasu uspeli priti do izenačenja, nato pa je na sceno stopil tandem FilipovićBilbija, ki je tudi odločil srečanje. Nekdanji nogometaš OFK Beograda je bil podajalec iz kota, nekdanji nogometaš Vojvodine pa strelec izenačujočega zadetka.

Devet minut pred koncem tekme so domači vnovič vodili po zadetku Vombergarja. Toda smo tri minute kasneje je Miloš Filipović znova našel Nemanja Bilbijo in rezultat je bil poravnan na 2:2.

Sledil je podaljšek, trenutek odločitve pa se je zgodil v drugi minuti podaljšak. Filipović je vpisal tretjo asistenco, zmagoviti zadetek pa je dosegel Josip Ivančić