Dinamo si je že zagotovil evropsko pomlad

Liga Europa 3. Dec 202020:55 0 komentarjev
Dinamo Zagreb

Nogometaši zagrebškega Dinama so v Rotterdamu z 2:0 premagali Feyenoord in si krog pred koncem skupinskega dela evropske lige zagotovili vstopnico za izločilne boje.

Hrvaški prvaki so slavili z goloma Bruna Petkovića iz 11-metrovke v peti minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa in Lovra Majerja v 53. minuti. Petar Stojanović je pri Dinamu z nova obsedel na klopi za rezerviste.

Zagrebčani so z 11 točkami vodilna ekipa v svoji skupini, navdušujejo pa z izjemno obrambo, saj zaenkrat ob šestih doseženih golih še niso prejeli nobenega.

Dinamo bo v zadnjem krogu izzval moskovski CSKA, ki je v Moskvi z 1:0 izgubil proti Wolfsbergerju in ostal brez možnosti za evropsko pomlad. Edini gol na tekmi je v 22. minuti dosegel nekdanji član Celja, Dario Vizinger.

Avstrijci so trenutno s sedmimi točkami druga ekipa v skupini, Feyenoord pa s petimi točkami sledi na tretjem mestu in še upa na preboj v izločilne boje.