Hrabra predstava Crvene zvezde premalo za uspeh v Milanu

Evropa 25. Feb 202123:00 > 23:02 0 komentarjev
Marco Luzzani/Getty Images

Nogometaši Crvene zvezde so na povratni tekme šestnajstine finala evropske lige v Milanu na San Siru izzvali AC Milan, a po novem remiju (1:1) izpadli, ker so Italijani na prvi tekmi (2:2) dosegli dva gola v gosteh.

Prva tekma je poskrbela s pravo dramo, veliki remi pa je z igralcem manj v sodnikovem dodatku priigral Milan PavkovRossoneri so v zadnjih tednih padli v formi in v Serie A, kjer so bili dolgo vodilna ekipa, za prvim Interjem zaostajajo za štiri točke.

AC Milan tudi na drugi tekmi ni uspel zmleti Beograjčanov, ki so vnovič igrali pogumno in na koncu iztržili remi.

Tekmo je sicer bolje začela domača ekipa, ki je že v 8. minuti po posredovanju VAR-a dobila 11-metrovko. Uspešno jo je izvedel Franck Kessie. Zvezda se je hitro pobrala in v 19. minuti izenačila, a je bil gol Radovana Pankova razveljavljen. Tri minute zatem je Ben stresel prečko, v 24. minuti pa so Beograjčani vendarle izenačili. Strelec je bil Ben. Do konca živahnega prvega polčasa sta si ekipi priigrali še po eno priložnost. Dioga Dalota je zaustavil BorjanGuelor Kanga pa je z močnim strelom za nekaj centimetrov zgrešil vrata Milana.

V drugem polčasu so morali več tvega gostje, Italijani pa so tako dobili več prostora za nevarne napade. Milan Borjan se je nekajkrat izkazal s super obrambami, med drugim je v 67. minuti zaustavil tudi Zlatana Ibrahimovića. V 70. minuti je Zvezda ostala brez Marka Gobeljića, ki je prejel drugi rumeni karton, do konca tekme pa smo videli še upravičeno razveljavljen gol Ibrahimovića in nevaren poskus Kataia, ki ni uspel zadeti za Zvezdo.

Na preostalih večernih tekmah velja omeniti veliko zmago švicarske zasedbe Young Boys na gostovanju pri Leverkusnu (0:2). Švicarji so se uvrstili v osmino finala z izidom 3:4. V osmino finala se je uvrstil tudi Dinamo Zagreb, ki je doma z 1:0 ugnal Krasnodar, za največje presenečenje pa je poskrbela Slavia iz Prage, ki je v gosteh z 2:0 odpihnila Leicester City in se razveselili napredovanja.