Sporting z evrogolom in enajstmetrovkami šokiral Arsenal

Evropa 16. Mar 202318:54 > 23:51 0 komentarjev
arsenal sporting evrogol

Sporting je pripravil največje presenečenje osmine finala evropske lige in v Londonu po enajstmetrovkah izločil Arsenal. Nogometaši Manchester Uniteda so tudi na na povratni tekmi svoje delo opravili zanesljivo in slavili v Sevilli pri Betisu z 1:0. Zanesljiv je bil tudi Juventus, ki je zmagal z 2:0, preobrat pa ni uspel Fenerbahčeju, ki je sicer premagal Sevillo, toda zmanjkal je zadetek, da bi gledalci v azijskem delu Istanbula videli podaljške. Feyenoord je s kar s 7:1 odpravil Šahtar. Napredovali so še Roma, Bayer Leverkusen in Union St. Gilloise.

Najbolj razburljiv obračun večera se odvija v Londonu, kjer Arsenal za napredovanje po remiju v Lizbonu (2:2) potrebuje zmago. Granit Xhaka je sredi prvega polčasa poskrbel za vodstvo, a je po odmoru Sporting prikazal precej več dobrega nogometa in v 62. minuti s fenomenalnim golom Pedra Goncalvesa prišel do izenačenja. 24-letni Portugalec je zadel z drznim poizkusom z vsaj 40 metrov, ko je opazil vratarja Aarona Ramsdala, da stoji predaleč od gola in ga ostro kaznoval. Brez dvoma eden lepših golov letošnje sezone.

Evrogol Goncalvesa:

Nekaj trenutkov pozneje bi Sporting lahko že vodil, a je Marcus Edwards domačega čuvaja mreže nastreljal v glavo. Dvoboj se je zavlekel v podaljšek. V 97. minuti je rezervist Leandro Trossard iz protinapada nastreljal vratnico. Vse do konca podaljška se je nadaljeval pritisk Arsenala, a je v golu gostov briljiral Antonio Adan. Slednji je bil med junaki tudi pri enajstmetrovkah, saj je zaustavil strel Gabrielu Martinelliju ter tako poskrbel za šok v Londonu.

Juventus in United brez težav

Dušan Vlahović in Federico Chiesa sta se vpisala med strelce, Juventus pa je z zmago nad Freiburgom doma in v gosteh pokazal, da premore veliko kvalitete in se je uvrstil v četrtfinale lige Evropa. Bianconeri so na zadnjih sedmih tekmah dosegli šest zmag.

Oba zadetka Juventusa:

Mirno si je napredovanje prislužil tudi Manchester United, ki je v Sevilli z golom Marcusa Rashforda z 1:0 ugnal Betis in tako napredoval s skupnim izidom 3:0.

Feyenoord se je s kar 7:1 znesel nad Šahtarjem, medtem ko je Fenerbahče kljub domači zmagi z 1:0 izpadel proti Sevilli. V Carigradu so Turki lovili zaostanek dveh golov s prve tekme. Slovenski vezist Miha Zajc je za domače odigral 74 minut.

V četrtfinale so se uvrstili še Roma, ki je obranila dva gola prednosti v San Sebastianu, Bayer Leverkusen, ki je zlahka odpravil madžarski Ferencvaros in Union St. Gilloise, ki je nekoliko presenetljivo s kar 3:0 odpravil Union Berlin.