Lyonu goleada v Pragi, Monaco do zmage na Nizozemskem

Evropa 21. Okt 202123:02 > 22. Okt 2021 8:48 0 komentarjev

Tudi tretji krog Lige Evropa so zaznamovali slovenski nogometaši. Dunajski Rapid je z Dejanom Petrovićem ugnal zagrebški Dinamo (2:1). Miha Zajc je s Fenerbahčejem pričakal Antwerpen, tekma se je končala z delitvijo točk (2:2). Jon Gorenc Stanković in njegov Sturm sta gostila trenutno najboljšo ekipo španskega prvenstva Real Sociedad. V 87. minuti srečanja je slovenski reprezentant prejel drugi rumeni in posledično rdeči karton. Baski so srečanje dobil z minimalno zmago (0:1).

Madžarski prvak Ferencvaroš je tudi v tretjem krogu Lige Evropa ostal praznih rok. Miha Blažič in druščina so v torek z 0:2 klonili na Celtic Parku. Slovenski branilec je igral vseh 90 minut.

Na obračunu med Betisom in Leverkusnom je prišlo do delitve točk in s tem oba kluba ostajata na vrhu skupine G s po 7 točkami. Za goste je bil to prvi remi v Ligi Evropa po 16 tekmah.

V Istanbulu sta na srečanju med Fenerbahčejem in Antwerpnom v določeni fazi tekme vodila oba nasprotnika, a na koncu nihče ni uspel zadržati prednosti, tako da oba kluba ostaja brez zmage v skupini D.

V večnem mestu sta se pomerila Lazio in Marseille. Obračun ne bo šel v zgodovino kot najbolj zanimiv, saj se je tekma končala z začetnih 0:0.

Sedem zadetkov v Pragi

Na obračunu med Sparto Prago in Lyonom so gledalci lahko videli kar 7 zadetkov in eno izključitev. Sprva je bolje kazalo domačinom, ki so vodili že z 2:0, a nato je francoski predstavnik izid spreobrnil v svojo korist in srečanje dobil s 3:4. Lyon tako ostaja na vrhu lestvice, Praga pa na drugem mestu.

Real Sociedad je gostoval v Gradcu, za katerega igra tudi slovenski reprezentant Jon Gorenc Stanković. Gledalci dolgo časa niso videli zadetkov, to se je spremenilo v 69. minuti, ko je goste v vodstvo popeljal Isak. Ob koncu srečanja je bil Gorenc Stanković izključen. Baski so z zmago podaljšali svoj niz nepremaganosti na 11 tekem v vseh tekmovanjih.

Srečanje med PSV-jem in Monacom je odločil rezervist Diop, ki je v igro vstopil v 75. minuti, srečanje pa odločil v 89. minuti. Monaco je s tem na vrhu skupine B.

Akcija Monaca za vodstvo:

Izenačenje PSV-ja:

Zadetek za zmago Monaca:

Zvezda še naprej na vrhu lestvice, Dinamo poražen

Zagrebčani so gostovali na Dunaju, kjer so domači bolje odprli srečanje. Povedli so že v 9. minuti srečanja. Nogometaši Dinama so nato prek Oršića prišli do izenačenja, a še pred koncem prvega polčasa so po prekinitvi ponovno povedli nogometaši Rapida. Na polčas so s prednostjo odšli domačini. Drug polčas ni prinesel rezultatskih sprememb. Ob koncu srečanja je bilo napeto ozračje na igrišču, a na koncu so tri točke ostale na Dunaju.

Crvena zvezda je gostovala na Danskem pri tamkajšnjem Midtjyllandu. Ob polčasu sta mreži mirovali. V nadaljevanju srečanja so najprej povedli gostje prek Ivanića v 58. minuti. Domači so prišli do izenačenja v 78. minuti, nato pa sta se tekmeca razšla brez zmagovalca.

Sparta Praga – Olympique Lyon 3:4 (2:1)
Strelci: 1:0 Haraslin 4., Haraslin 19., 2:1 Ekambi 42., 2:2 Aouar 53., 2:3 Paqueta 68., 2:4 Ekambi 88., 3:4 Krejci 90.+6
RK: Gusto (Lyon) 74.

Skupina B:
PSV Eindhoven – Monaco 1:2 (0:1)
Strelci: 0:1 Boadu 20., 1:1 Gakpo 59., 1:2 Diop 89.

Sturm Gradec (Jon Gorenc Stanković) – Real Sociedad 0:1 (0:0)
Strelec: 0:1 Isak 69.
RK: Gorenc Stanković (Sturm Gradec) 87.

Skupina C:
Napoli – Legia Varšava 3:0 (0:0)
Strelci: 1:0 Insigne 76., 2:0 Osimhen 80., 3:0 Politano 90.+5

Spartak Moskva – Leicester City 3:4 (2:1)
Strelci: 1:0 Sobolev 11., 2:0 Larsson 44., 2:1 Daka 45., 2:2 Daka 48., 2:3 Daka 54., 2:4 Daka 78., 3:4 Sobolev 86.

Skupina D:
Fenerbahče (Miha Zajc) – Antwerpen 2:2 (2:1)
Strelci: 0:1 Samata 2., 1:1 Valencia 21., 2:1 Valencia 45./11-m., 2:2 Gerkens 62.

Eintracht Frankfurt – Olympiacos 3:1 (2:1)
Strelci: 1:0 Borre 26./11-m, 1:1 El Arabi 30./11-m, 2:1 Toure 45.+3, 3:1 Kamada 59.