Črn večer Slovencev, evrogol Ivanića za veliko zmago Zvezde

Evropa 25. Nov 202120:45 > 23:18 0 komentarjev
Mirko Ivanić, foto: AP Photo/Darko Vojinović via Guliver.

V lovu na uvrstitev v izločilne boje lige Evropa so tokratni četrtkov večer krajši konec potegnili vsi Slovenci. Dejan Petrović je z Rapidom doma izgubil proti West Hamu, Jon Gorenc Stanković je s Sturmom padel pri PSV in Miha Zajc s Fenerbahčejem v Pireju. Že prej je brez izločilnih bojev ostal Miha Blažič s Ferencvarošem. Za najlepši gol kroga je trenutno vezist Crvene zvezde Mirko Ivanić, ki je z razdalje razparal mrežo Ludogorca.

Dinamo Zagreb bi si z zmago proti Genku že zagotovil uvrstitev iz skupine H v izločilne boje, a zapravil prvo zaključno žogico. V prvem polčasu so bili Hrvati boljši tekmec in po izjemni dolgi podaji Kevina Theophila-Catherina tudi povedli, potem ko se je sam pred gostujočim vratarjem znašel Luka Menalo, nekdanji član Olimpije. Tik pred polčasom je izid poravnal Ike Ugbo in postavil tudi končni izid, ki je Belgijce obdržal v igri za napredovanje.

Gol Menala za 1:0:

Zagrebčani so se zdaj znašli v precejšnji godlji, saj jih v zadnjem krogu čaka gostovanje pri West Hamu. Še vedno imajo usodo v svojih rokah, a v primeru neuspeha in zmage Genka doma proti Rapidu, bi zdrsnili za Belgijce in izpadli.

Rapid z Dunaja je po porazu proti Angležem (0:2) ostal brez možnosti za napredovanje. Slovenski vezist Dejan Petrović je za Rapid odigral vseh 90 minut.

Črn večer Slovencev

Jon Gorenc Stanković se je prav tako po porazu Sturma v Eindhovnu že poslovil od lova za izločilne boje v skupini B, PSV je slavil z 2:0, slovenski vezist pa odigral do 62. minute. Nesrečno je končal tudi Miha Zajc, ki je potreboval ugoden v Grčiji, a s Fenerbahčejem hladen tuš doživel v 90. minuti in zdrsnil na zadnje mesto skupine D.

Se bo pa Zajc za razliko od ostalih Slovencev uvrstil vsaj v izločilne boje Konferenčne lige, kamor potuje 3. uvrščena ekipa lestvice.

Gol Olympiakosa v 90. minuti:

Evrogol Ivanića

V srditem boju za napredovanje so se znašli tudi nogometaši Crvene zvezde. Med njimi, Midtjyllandom in Brago je v lovu na prvi dve mesti še vse odprto, so pa zvezdaši naredili korak bližje cilju z golom Mirka Ivanića, ki je s kakšnih 25 metrov razparal mrežo Ludogorca.

Za napredovanje potrebujejo v zadnjem krogu proti Bragi iztržiti vsaj točko, v primeru neuspeha pa upati, da bo brez zmage ostal tudi Midtjylland.