Grozno “gostovanje” za Barco na Nou Campu, Kampl v polfinalu

Evropa 14. Apr 202222:47 > 23:48 0 komentarjev

Po bojih v ligi prvakov so bili danes na sporedu povratni obračuni v ligi Evropa. Prvi potnik v polfinale drugorazrednega evropskega klubskega tekmovanja je postal Leipzig slovenskega vezista Kevina Kampla, ki je v Bergamu Atalanto premagal z 2:0. Za presenečenje večera je poskrbel Eintracht, ki je (3:2) zmagal v Barceloni, pri čemer ga je s tribun podpirala nepopisna množica navijačev iz Nemčije.

Čeprav Josip Iličić že trenira pri Atalanti, ga nocoj ni bilo v kadru Bergamčanov, je pa za nemškega prvoligaša zelo dobro sredino igrišča “držal” Kevin Kampl.

Potem, ko se je prva tekma v Leipzigu zaključila z izidom 1:1, je danes potnika v polfinale odločil ofenzivni vezist rdečih bikov, Christopher Nkunku. V 18. minuti je izkoristil čudovito solo akcijo Konrada Laimerja, ki je pobegnil po desni strani, lepo zaposlil Francoza, ki je žogo v mrežo “zabil” mimo branilca.

V 68. minuti je bil Nkunku spet blizu zadetka. Kampl ga je z domiselno podajo našel na levi strani kazenskega prostora, najnevarnejši član Leipziga danes pa se je namesto za podajo odločil za strel s strani, a zadel vratarja Juana Musso, od katerega se je žoga odbila v zunanji del mreže.

Nkunku je v 87. razblinil dvome, kdo potuje v polfinale, ko je najprej izsilil enajstmetrovko, potem pa jo kar sam spremenil v končnih 0:2.

Kar 30.000 razgretih nemških grl

Vroče je v Barceloni. Prerojena Blaugrana, ki blesti pod vodstvom Xavija Hernandeza, gosti Eintracht, ki ga je prišlo v Katalonijo bodrit kar 30.000 navijačev, odetih v belo barvo. Ti so v zrak skočili že zelo hitro po prvem sodnikovem pisku.

Eintracht je namreč v 5. minuti povedel z golom Filipa Kostića, ki je zadel enajstmetrovko. Njen povzročitelj je bil branilec Eric Garcia, ki je v slogu judoista na tla spravil Jesperja Lindströma.

V 37. minuti je klub iz Frankfurta povedel že z 0:2! Za strel s 25 metrov se je odločil kolumbijski vezist Rafael Borré in s krasnim zadetkom premagal Marca Andreja Ter Stegna. Zmago gostov je v 67. minuti potrdil Kostić, ki je z roba kazenskega prostora natančno meril ob oddaljenejši vratnici.

Poraz sta v sodnikovem podaljšku omilila Sergio Busquets in Memphis Depay (z enajstih metrov).

“Kladiva” udrihala po Francozih

Olympique iz Lyona se je doma že do polčasa znašel v velikih težavah proti West Hamu, potem ko so Francozi na Otoku iztržili remi (1:1). Ob koncu prvega polčasa so Angleži na gostovanju zadeli kar dvakrat. Najprej je v 39. minuti v polno po kotu z glavo meril Phil Dawson., potem pa je pet minut kasneje zadel še Declan Rice.

Potnik v polfinale iz tega para je bil praktično odločen že zelo hitro po začetku drugega polčasa. V 49. minuti je vratarja Lyona, Juliana Pollersbecka, s strelom tik ob vratnici premagal Jarrod Bowen.

Zgodnji hladen tuš za Portugalce, Ibrox slavi

Braga je v Glasgowu že v 2. minuti zapravila prednost 1:0 s prve tekme. Za Rangers je na razprodanem Ibrox Parku v polno meril James Tavernier, ki je pred koncem prvega polčasa še enkrat zatresel mrežo, tokrat z enajstih metrov. Pred tem je Braga doživela še en hud udarec, saj je zaradi prekrška za najstrožjo kazen pordečel njihov branilec Tormena.

Portugalcem je upanje v uspeh vrnil gol branilca Davida Carma v 83. minuti, s katerim je Braga izsilila podaljške. Domači so nato gol zabili v 12. minuti prvega dodatka in se vseeno uvrstili dalje. Rangers je prvič v polfinalu evropskih tekmovanj po 14 letih, ko so nato proti Zenitu izgubili finale pokala UEFA.