Rdeči vragi razbili Romo, Arsenal poražen v Španiji

Evropa 29. Apr 202123:02 > 23:42 0 komentarjev
AP Photo/Jon Super

Na prvih polfinalnih tekmah lige Europa sta se zmage razveselila Manchester United in Villarreal. Rdeči vragi so po norem drugem polčasu Romo premagali s kar 6:2, rumena podmornica pa je Londončane odpravila z 2:1.

United je sicer prek Bruna Fernandesa prvi zadel za 1:0, a nato povsem popustil in dovolil gostom iz Rima dovolil, da se vrnejo. Ne samo to, Roma je do konca prvega polčasa po zadetkih Lorenza Pellegrinija in Edina Džeka celo povedla in na odmor odšla s prednostjo zadetka (2:1).

Rdeči vragi so se po odmoru zbrali in v nadaljevanju povsem zasenčili goste. V 48. minuti je na 2:2 izenačil Edinson Cavani, Urugvajec je zadel tudi za 3:2. Četrti zadetek je za rdeče vrage z bele pike dosegel Fernandes, za končnih 6:2 pa sta poskrbela Paul Pogba in rezervist Mason Greenwood.

Guliverimages

Villarreal do minimalne prednosti

Do majhne prednosti je pred povratnim obračunom na drugi polfinalni tekmi prišel Villarreal, ki je hitro povedel z 2:0, Arsenal pa je kljub porazu v dobrem položaju, saj za zadetek v gosteh z bele pike poskrbel Nicolas Pepe. Tako rumena podmornica kot topničarji so tekmo končali z igralcem manj. V 57. minuti je drugi rumeni karton prejel Dani Ceballos, v 80. pa še igralec domače zasedbe Ettiene Capuue.

Povratni tekmi bosta prihodnji četrtek, finale bo 26. maja v Gdansku.