Zvezda visoko izgubila na Škotskem, Barcelona remizirala

Liga Europa 10. Mar 202222:50 > 22:53 0 komentarjev

V Ligi Evropa so se že v sredo začeli boji v osmini finala. Zmage sta se veselili obe gostujoči ekipi. Frankfurt je v ugnal Real Betis (1:2), Lyon pa je premagal Porto (0:1). V četrtek so bili na sporedu preostali obračuni, Barcelona je zgolj remiziral proti turškemu Galatasarayu, Sevilla je z minimalno zmago ugnala West Ham (1:0). Atalanta je v napetem obračunu ugnala Bayer iz Leverkusna (3:2). Braga je premagala Monako (2:0), Crvena zvezda pa je visoko izgubila v Glasgowu (3:0).

Real Betis je ostal brez zmage na šestih domačih izločilnih tekmah Lige Evropa, saj je na stadionu Benito Villamarín v prvi tekmi osmine finala z 2:1 izgubil proti Eintracht Frankfurtu.

Obe strani sta se v uvodni četrturni tekmi merili, nobeden od vratarjev pa ni bil pod pravim pritiskom, dokler ni Filip Kostić s krila poslal žogo v smeri vratarja Betisa Claudia Brava. Samo Kostić bo vedel, ali je želel prelisičiti Čilenca ali najti soigralca s predložkom, a lepšega gola v tem tednu evropskega nogometa verjetno ne bomo videli. V prvih 30 minutah je bilo videti, da ima Frankfurt popoln nadzor. Fekir je prinesel izenačenje Špancem, ki pa ni trajalo dolgo. Že dve minuti kasneje je Daichi Kamada poskrbel za vodstvo in posledično za končni rezultat srečanja.

Varovanci Manuela Pellegrinija so nekoliko bolj pritisnili proti vratom Frankfurta, vendar niso storili dovolj, da bi si zaslužili izenačenje. Frankfurt je tako na španskih tleh podaljšal niz neporaženosti na štiri tekme in se bo želel šestič v zgodovini prebiti v četrtfinale.

Lyon prvič premagal Porto

Porto je doživel prvi poraz po 19 tekmah. Tokrat je niz prekinil francoski Lyon, ki je na petem medsebojnem obračunu prvič premagal portugalski klub. Na povratni tekmi bodo tako branili minimalno prednost.

Porto se je z Lyonom nazadnje srečal med zgodovinskim pohodom do naslova v Ligi prvakov v sezoni 2003/04. Portugalci tokrat niso imeli razlogov za veselje, za napredovanje bodo morali premagati francoske velikane v gosteh.