Tottenham razveselil Sporting, slovo Oblaka od Evrope

Evropa 1. Nov 202218:02 > 22:33 0 komentarjev

V tem tednu bo dokončno jasna podoba izločilnih bojev letošnje sezone Lige prvakov. Štirinajst mest je oddanih, v igri sta le še dve vozovnici, oba zadnja potnika v izločilne boje pa bosta znana v sredo, ko se bosta za napredovanje borila tudi Kevin Kampl in Benjamin Šeško. V torek se je Jan Oblak z Atleticom v Portu dokončno poslovil od evropskih tekmovanj. Na Dragãu so Madridčani tokrat klonili z 0:2. Na preostalih večernih srečanjih je bilo odločeno že praktično vse, izjema je bila le skupina D, v kateri se je stanje na lestvici nekajkrat spremenilo, toda na koncu so napredovali nogometaši Tottenhama in Eintrachta.

V skupini B so Portugalci osvojili prvo mesto, drugi je belgijski Brugge, ki je danes remiziral 0:0 pri Bayerju Leverkusnu, slednji pa je osvojil tretje mesto in se uvrstil v osmino finala evropske lige. Nemci so imeli isto število točk kot Španci, vendar so doma zmagali 2:0, v Madridu prejšnji teden pa remizirali 2:2, potem ko je Atletico v 98. minuti zgrešil najstrožjo kazen za tri točke.

Jan Oblak je prvič klonil že v peti minuti, ko je žogo v mrežo porinil Mehdi Taremi, 2:0 je bilo v 24. minuti (Stephen Eustaquio), o razmerju moči na stadionu do Dragão v Portu pa najbolje pove dejstvo, da je bil najboljši mož Atletica prav slovenski vratar, ki je z dobrimi obrambami preprečil precej višji poraz. Častni zadetek za Špance je minuto pred iztekom sodnikovega podaljška v lastno mrežo zabil Ivan Marcano.

Vsi zadetki s srečanja med Portom in Atleticom:

Znanih je štirinajst od šestnajstih udeležencev osmine finala lige prvakov. To so Napoli, Liverpool, Brugge, Porto, Bayern München, Inter, Chelsea, Real Madrid, Manchester City, Borussia Dortmund, Paris Saint Germain, Benfica, Eintracht Frankfurt in Tottenham.

Slednja sta si mesto med šestnajstimi ekipami, ki bodo tekmovanje nadaljevale februarja 2023, zagotovila danes. Tottenham je v Marseillu nadoknadil gol zaostanka in z zadetkom v 95. minuti prišel do prvega mesta v skupini. Z enakim rezultatom 2:1 je drugo mesto osvojil Eintracht Frankurt, ki je bil v gosteh boljši od Sportinga.

Vrhunci iz Marseilla:

V skupini A je prvo mesto kljub današnjemu porazu v Liverpoolu osvojil Napoli, drugi so Angleži, tretji je Ajax, zadnji pa Glasgow Rangers, ki tudi v zadnjem krogu ni prišel do točke. Nizozemci so ga premagali s 3:1.

V skupini C je bilo že pred zadnjim krogom vse jasno. Bayern München je z zmago proti drugouvrščenemu Interju predtekmovanje končal s stoodstotnim izkupičkom, Barcelona se seli v evropsko ligo, Viktoria Plzen pa je tekmovanje končala brez osvojene točke.