Liga prvakov: Čista desetka Kyliana Mbappeja

Liga prvakov 27. Okt 202212:29 0 komentarjev
Kylian Mbappe. FOTO: Guliverimages.

Za nami je 5., predzadnji krog nogometne Lige prvakov. Kdo so junaki tokratnih torkovih in sredinih večerov elitne evropske nogometne lige? Kdo se je uvrstil v Sofascore enajsterico in kdo postal igralec kroga? Kako so se odrezali slovenski nogometaši?

Kdo je v enajsterici kroga?

V sistemu 3-4-3 v njej najdemo nogometaše osmih klubov. Po dva sta iz PSG, napadalca Kylian Mbappe in Lionel Messi, ki sta pri zmagi s 7:2 nad Maccabijem Haifo prispevala vsak po dva gola in dve asistenci, iz Bayerna Münchna, krilna napadalca Sadio Mane in Serge Gnabry, ki sta blestela pri zmagi nad Barcelono s 3:0, medtem ko sta iz Porta to napadalec Mehdi Taremi, zabil je dva gola pri zmagi nad Club Bruggom s 4:0, in vezist Otavio, ki je v Belgiji prispeval dve asistenci.

V zvezni vrsti najdemo še Sandra Tonalija iz Milana, ki je s 4:0 premagal Dinamo v Zagrebu. V obrambi so svoje mesto našli branilec Interja Andrea Bastoni, ki je Milančanom pomagal do zmage nad Viktorio Plzen s 4:0 in uvrstitve v osmino finala, Leo Ostigard, ki se je z golom in odlično igro v obrambi izkazal pri novi zmagi Napolija nad Rangersom s 3:0, in, zanimivo tudi branilca Maccabija Haife Abdoulaye Secka, čeprav je njegov klub v Parizu izgubil kar z 2:7. Bočni branilec Izraelcev je nase opozoril z dvema goloma.

Vratar kroga je postal Lukas Hradecky iz Bayerja Leverkusna. Glavni junak Nemcev, ki so z 2:2 remizirali v Madridu in Atletico izločili iz Lige prvakov. Zbral je kar devet obramb, ključno seveda v 98. minuti, ko je obranil enajstmetrovko.

Kdo je igralec kroga?

Kylian Mbappe je za svoj šov proti Maccabiju Haifi prejel oceno deset in postal šele drugi nogometaš po napadalcu Barcelone Robertu Lewandowskemu v prvem krogu, ki mu je v tej sezoni Lige prvakov uspelo kaj takega.

Francoski superzvezdnik je v 79 minutah, kolikor je bil na igrišču, zabil dva gola in prispeval še dve asistenci, ob tem pa pridno zapolnil tudi preostale delčke statistike. Trikrat v treh poskusih je uspešno preigral nasprotnika, prispeval pet ključnih podaj in kreiral dve veliki priložnosti. Bil je 86-odstotno uspešen pri podajah in dobil kar pet od šestih dvobojev na tleh.

Kaj pa Slovenci?

Jan Oblak je proti Bayerju Leverkusnu zbral pet obramb, medtem ko zadetka v njegovi mreži zagotovo ne gresta na njegov račun. Globoko v sodnikovem dodatku je v iskanju potrebnega gola odšel v nasprotnikov kazenski prostor in bil blizu, ko je Atletico izsilil enajstmetrovko. Na žalost je njegov soigralec ni izkoristil …

Kevin Kampl je pri zelo pomembni zmagi RB Leipziga nad Real Madridom s 3:2, s katero so se Nemci približali napredovanju v osmino finala, odigral zadnjih 15 minut. V tem času je bil le dvakrat pri žogi in jo obakrat uspešno podal.

Benjamin Šeško je pri domačem porazu RB Salzburga z 1:2 proti Chelseaju na igrišče prišel v 60. minuti in malo za tem po lepi akciji in strelu dodobra namučil vratarja Londončanov, a tudi tokrat ostal brez zadetka v Ligi prvakov.

Samir Handanović tudi tokrat ni igral za milanski Inter. Zmago nad Viktorio Plzen, s katero so si Milančani zagotovili napredovanje v izločilne dele, si je ogledal s klopi za rezerviste.