Rashford zlomil PSG, petarda Barce

Liga prvakov 20. Okt 202022:43 > 22:59
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Nogometaši Manchester Uniteda so v gosteh v derbiju prvega kola Lige prvakov premagali Paris St-Germain z 2:1. Barcelona je doma brez težav premagala Ferencvaroš s 5:1.

Manchester United je do zmage nad lanskimi finalisti Lige prvakov prišel v 87. minuti srečanja, ko je Marcus Rashford bliskovito krenil v prazen prostor med dvema branilcema in natančno zadel za 2:1.

United je sicer povedel z 1:0 v 23. minuti, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedel Bruno Fernandes. PSG je izenačil v 55. minuti. Neymar je podal s kota, v skoku pa je bil najvišji Anthony Martial, ki pa je nesrečno zatresel lastno mrežo!

BARCELONA BREZ TEŽAV

Barcelona je gostila madžarski Ferencvaroš in slavila zmago s 5:1. Prvi zadetek je dosegel Lionel Messi, ki je zadel z 11-metrovke v 27. minuti. Še pred iztekom prvega polčasa je na 2:0 povišal Ansu Fati. V drugem delu je prvi zadel Coutinho, nato pa je za Madžare z 11-ih metrov v 70. minuti zadel Igor Haratin. Barcelona je zmago potrdila z goloma v zadnjih desetih minutah, za 4:1 je zadel Pedri, končni izid pa je postavil Ousmane Dembele.

O popolni prevladi Kataloncev priča tudi podatek, da so neposredno proti golu sprožili kar 11 strelov. Edini minus je bil rdeči karton, ki ga je dobil Gerard Pique.