Šahtar v Madridu šokiral Real!

Liga prvakov 21. Okt 202020:43 > 20:47
Denis Doyle Getty Images

Nogometaši Šahtarja iz Donecka so po fantastičnem prvem polčasu na Santiagu Bernabeu, ko so Realu zabili 3 gole, iz Madrida odnesli vse tri točke. Končni izid je bil 3:2.

Kraljevski klub je v prvem polčasu igral katastrofalno in gostje iz Ukrajine so si priigrali kar tri gole prednosti.

Neustavljiv je bil 20-letni Brazilec Tete, ki je bil udeležen pri vseh treh golih Šahtarja.

Prvi zadetek je padel v 29. minuti, ko je Kornjenko prodrl v kazenski prostor in žogo nekako uspel spraviti do Teteja, ki je s prve streljal v oddaljeni spodnji kot vrat Courtoisa – 0:1.

Le štiri minute kasneje so imeli gostje že dva gola prednosti. Tete je streljal, Courtois je žogo odbil, vendar se je ta nesrečno odbila od Varanea v lastno mrežo.

To še ni bilo konec težav za španske prvake. V 42. minuti je Šahtar dosegel še tretji gol. Manor Solomon je izkorstil fantastično asistenco Teteja s peto in na odmor so gostje odšli z neverjetnih 3:0.

V drugem polčasu je Real zaigral precej bolje in se v manj kot 15 minutah vrnil v igro. Prvi zadetek je dosegel v 53. minuti, ko je Luka Modrić 25 metrov od gola preigral dva branilca in neubranljivo streljal mimo vkopanega vratarja Trubina. Gol priključka je v 59. minuti dosegel Junior Vinicius, ki je ukradel žogo branilcem in s 15 metrov mirno zadel za 2:3.

V nadeljevanju je ekipa Zinedina Zidana na vse pretege skušala priti vsaj do izenačenja, ampak obramba Šahtarja je zdržala. V sodnikovem dodatku je sicer Valverde zatresel mrežo, ampak je srbski sodnik Jovanović gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

REMI SALZBURGA IN LOKOMOTIVE

Na srečanju skupine A sta se Salzburg in Lokomotiva iz Moskve razšla z izidom 2:2. Za avstrijske prvake sta gola dosegla Szoboszlai in Junuzović, za rusko moštvo pa Eder in Lisakovič.