Prvaki poslali jasno sporočilo; poker v Oblakovi mreži

Liga prvakov 21. Okt 202022:49 > 22:52
Alexander Hassenstein GettyImages

Aktualni evropksi klubski prvak Bayern München je s prepričljivo zmago nad Atleticom s 4:0 začel novo sezono Lige prvakov.

Bavarci so na Allianz Areni zabeležili prepričljivo zmago v prvem kolu skupine A.

V vsakem polčasu so Jana Oblaka premagali dvakrat, še posebej se je izkazal Kingsley Coman, ki je dosegel dva gola in asistenco.

Francoz je ekipo Hansija Flicka v vodstvo popeljal v 28. minuti, ko se je prikradel za hrbet obrambe, lepo sprejel podajo Kimmicha in matiral Oblaka.

Še pred iztekom prvega polčasa je Bayern prednost podvojil. Coman je v 41. minuti prodrl po levi strani in podal Leonu Goretzki, ki je z natančnim strelom z desetih metrov žogo poslal v mrežo.

Španci so imeli priložnost, da se v igro vrnejo na začetku drugega polčasa, vendar je bil zadetek Joaa Felixa razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. To je bila praktično edina prava priložnost za ekipo Diega Simeoneja.

V nadaljevanju so Nemci še malce pohodili plin in z zadetkoma Corentina Tolissoja in Comana prišli do prepričljive zmage.

Še posebej zadetek Tolissoja je bil vrhunski, z oddaljenosti 25 metrov je zadel v zgornji kot vrat. Coman pa se je v protinapadu poigral s Felipejem in še drugič premagal nemočnega Oblaka.

Bayern bo v drugem kolu gostoval v Moskvi pri Lokomotivi, Atletico pa bo doma igral proti Salzburgu.

INTER REMIZIRAL Z BORUSSIO MÖNCHENGLADBACH

Na srečanju skupine B sta v Milanu Inter in Borussia igrala neodločeno, 2:2.

Vsi štirje goli so bili doseženi v drugem polčasu. Inter je v vodstvo prišel z golom v 49. minuti, strelec je bil Romelu Lukaku. Gostje iz Nemčije so nato prišli do vodstva. V 63. minuti je z 11 metrov zadel Bensebaini, v 84. pa je za vodstvo Borussie zadel Hofmann.

Inter je do točke prišel v 89. minuti, ko je drugi gol na tekmi dosegel Lukaku.

Samir Handanović je odigral celo tekmo v vratih Interja in v 82. minuti prejel rumeni karton.

ASISTENCA ILIČIĆA OB VISOKI ZMAGI ATALANTE

Josip Iličić, ki se je pred štirimi dnevi po večmesečni odsotnosti vrnil na igrišče,je tekmo proti Midtjyllandu začel na klopi, v 68. minuti pa vstopil v igro namesto Muriela. V 88. minuti je slovenski reprezentant asistiral Mirančuku, ki je zadel za končnih 4:0.