VAR bo Morato preganjal v nočnih morah

Liga prvakov 29. Okt 202013:00 > 13:05
Getty Images

Juventus je v derbiju drugega kroga Lige prvakov v Torinu z 2:0 izgubil proti Barceloni. Za zmago Kataloncev sta zadela Ousmane Dembele in Lionel Messi iz najstrožje kazni nekaj minut pred koncem srečanja.

Povezano

Trikrat se je zatresla tudi mreža Barcelone. V vseh treh primerih je bil v osrednji vlogi Alvaro Morata, toda VAR v sredo zvečer ni bil na njegovi strani in mu je razveljavil vse tri gole.

Španec je prvič zadel v 15. minuti, vendar je sodnik Danny Makkelie s pomočjo video sodnika zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Morata je mrežo gostov znova zatresel v 31. minuti, a znova ista zgodba kot prvič. Morata je deja-vu doživel še v 56. minuti, ko so mu sodniki in VAR razveljavili še tretji zadetek zaradi ofasjda.

Morata je tako postal prvi igralec v Ligi prvakov, ki so mu na eni tekmi razveljavili tri zadetke, čeprav je potrebno priznati, da bi težko nasprotovali sodniškim odločitvam.