Ljubljana – Bayern München je v najzanimivejši sredini tekmi 2. kroga
Lige prvakov s 3:1 odpravil Manchester City, ki vse do zaključka
srečanja ni imel niti najmanjših možnosti. Real Madrid suveren proti
Köbenhavnu, Manchester united do točke na gostovanju pri Šahtarju (1:1).

Pep Guardiola se je v boj z Manchester Cityjem spustil brez klasičnega napadalca, saj je Maria Mandžukića v napadu zamenjal Thomas Müller. Aktualni zmagovalci najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja so kljub temu začeli silovito. Sinje-modrim so v stilu Barcelone povsem skrili žogo in igrali svojo igro. Bavarci so povedli v 7. minuti, ko je Joeja Harta iz več kot 20-metrov presenetil Franck Ribery.
Kljub premoči Bayerna, se mreža v prvem polčasu ni več zatresla. Na
začetku drugega je vodstvo podvojil Müller, štiri minute kasneje pa je
srečanje dokončno odločil Arjen Robben. City je častni zadetek zabil v 80. minuti, ko je bil natančen rezervist Alvaro Negredo. Domači so imeli v zadnjih minutah še nekaj priložnosti, vendarle pa je zmaga Bayerna povsem zaslužena.

Na drugi tekmi v skupini D je CSKA s 3:2 premagal Viktorio Plzen.

CR7 in di Maria uničila Köbenhaven

Real Madrid je po porazu na madridskem mestnem derbiju hitro strnil svoje vrste. Galaktiki so z dvema zadetkoma Cristiana Ronalda in Angela di Marije s kar 4:0 odpravili Köbenhaven. Juventus je bil dolgo časa v zaostanku za Galatasarayom, nato v slabih desetih minutah spreobrnil izid, na koncu pa se moral zadovoljiti s točko (2:2).

PSG je s prepričljivih 3:0 ugnal Benfico. Mitroglou je bil s hat-trickom veliki junak Olympiacosove gostujoče zmage proti Anderlechtu. Bayer Leverkusen je z zadetkom v zaključku srečanja strl odpor Real Sociedada (2:1), Manchester United pa je prišel do točke na gostovanju pri Šahtarju.