Vardar ugnal Kobenhavn, Olympiacos boljši od Partizana

Liga prvakov 25. Jul 201721:55 > 22:07
FK Vardar

Makedonski prvak je na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za ligo prvakov ugnal danski Kobenhavn in je tako vse bližje evropski jeseni. Po prvi tekmi bodo zelo razočarani pri Partizanu, ki je proti Olympiacosu doma izgubil z 1:3.

Za Kobenhavn je celotno srečanje odigral Benjamin Verbič, ki kakšne priložnosti za nevaren zaključek ni imel. Makedonski prvak je bil skozi celotno srečanje nevarnejši, kar pokaže tudi statistika. Nogometaši Vardarja so bili več pri žogi (53 odstotkov igralnega časa) in tudi večkrat streljali (18:11).

V prvem polčasu zadetkov nismo videli, prvi pa so s strelom Jana Gregusa od daleč zapretili gostje. Vardar je nato prevzel pobudo in imel do konca polčasa dve priložnosti. Še posebej velja omeniti tisto v prvi minuti sodnikovega dodatka, ko se je po strelu Juana Felipeja z obrambo izkazal vratar danske ekipe Robin Olsen.

Tudi v drugem delu so najprej zapretili gostje, ko je v kazenskem prostoru mimo vrat sprožil Pierre Bengtsson. Nato pa so vajeti igre znova prevzeli gostitelji, za katere je Jonathan Balotelli v 55. minuti najprej zapravil priložnost, a se že deset minut kasneje oddolžil z zadetkom, ko je za hrbet Olsena pospravil odbitek.

Do konca srečanja je imel Vardar še dve priložnosti, a prednosti niso uspeli povišati. Za nenatančnost bi jih lahko v zadnjih minutah gostje dvakrat kaznovali. Najprej je v 87. minuti poskusil Federico Santander, s sijajno obrambo pa se je izkazal Filip Gačevski. V drugi minuti sodnikovega podaljša je zapretil še Nikolaj Thomsen, a je njegov poskus zaustavil obrambni blok in Vardar se je razveselil velike zmage.

Olympiacos v Beogradu boljši od Partizana

Srbski prvak Partizan na domačem terenu ni uspel zaustaviti Olympiacosa, ki je tekmo na stadionu Partizana slavil z 2:1. Gostje so prvi zadetek dosegli že v 6. minuti, ko je bil natančen El Fardou Ben, in napovedali težak obračun za Partizan.

Gostitelji so sicer hitro izenačili, v 10. minuti je namreč domače navijače razveselil Kamerunec Leandre Tawamba. Sledila je taktična predstava obeh moštev, v kateri nismo videli večjih priložnosti. Trenutek odločitve je prišel v 56. minuti, ko se je v dresu Olympiacosa znova izkazal Francoz Ben, ki je dosegel še svoj drugi zadetek na srečanju.

Partizan je do konca srečanja zapretil le preko Bojan Ostojića, ki z glavo ni bil natančen, gostje pa so v prvi minuti sodnikovega dodatka na sanjski način zaključili prvo tekmo in prišli do zmage s 3:1. Končni rezultat je postavil Emmanuel Emenike.

Sreda bo pomembna tudi za slovenskega prvaka. Maribor bo namreč v Ljudskem vrtu odigral prvo tekmo proti islandskemu prvaki Hafnarfjőrdurju.