Ben Yedder potopil mariborsko barko

Liga prvakov 26. Sep 201721:33 > 21:36
Getty Images

Varovanci Darka Milaniča so dobro začeli tekmo drugega kroga lige prvakov, a hitro popustili in si že do polčasa nabrali dva gola zaostanka. Večjih možnosti za kakšno točko niso imeli.

Sevilla 3:0 Maribor (Ben Yedder 27′, 38′, 83′)

Sevilla: Sergio Rico, Corchia, Lenglet, Pareja, Escudero, N’Zonzi, Banega, Vazquez, Correa, Nolito, Ben Yedder. Klop: David Soria, Pizarro, Navas, Sarabia, Ganso, Luis Muriel, Mercado. Pomočnik trenerja: Alberto Kisluk.

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Billong, Viler, Vrhovec, Kabha, Pihler, Ahmedi, Bohar, Tavares. Klop: Obradović, Hotić, Dervišević, Mešanović, Palčič, Kramarič, Bajde. Trener: Darko Milanič.

Maribor je tekmo odprl zelo dobro, predvsem pa pogumno in agresivno. Razpoložen je bil predvsem Tavares, ki je pretil iz vseh položajev. Izrazite priložnosti si vijoličasti sicer niso uspeli priigrati, so pa že na začetku dali vedeti, da se nasprotnika ne bojijo.

So pa zato popustili v 27. minuti. Tavares je izgubil žogo na sredini igrišča, Correa je fantastično preigraval in prišel pred Handanovića, kjer pa je pokazal svojo nesebičnost in žogo namestil na strel Ben Yedderju. Slednjemu ni bilo težko žoge potisniti v mrežo za vodstvo Andaluzijcev. 27-letni Francoz je čez dobrih deset minut zadel še enkrat. Sprejel je žogov kazenskem prostoru Maribora in z natančnim strelom premagal Handanovića. Rajčević je zamudil v drsečem štartu, Handanović pa je žogo zgolj podaljšal do vratnice, od katere se je odbila v mrežo.

V drugem polčasu je Maribor poskušal z bolj ofenzivno igro, ki pa se ni obrestovala. Milanič je v igro poslal tudi mladega Belokranjca Martina Kramariča, kar pa prav tako ni pomagalo. Pred koncem tekme je najprej Jesus Navas zadel prečko, v 83. minuti pa je Ben Yedder iz najstrožje kazni dokončno odločil tekmo in pokazal, kakšen talent je.

Na drugi tekmi v skupini E sta se Spartak in Liverpool razšla z 1:1. Sevilla po dveh krogih vodi s štirimi točkami, Liverpool in Spartak imata po dve, Maribor je zadnji z eno.