Akinfejev prvič po 43 tekmah prvič brez prejetega gola

Liga prvakov 23. Nov 201713:12 > 13:13
Epsilon, Getty Images Sport

Vratar CSKA-ja iz Moskve Igor Akinfejev je prekinil dolg niz tekem s prejetim zadetkom v ligi prvakov. Ta je trajal kar 11 let.

Izkušeni vratar je na sredini tekmi 5. kroga skupinskega dela lige prvakov proti Benfici svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Ob tem se je Igor Akinfejev razveselil še zmage CSKA-ja proti portugalskemu predstavniku (2:0).

Celotna obramba je opravila dobro delo in Igorju omogočila, da je mrežo ohranil nedotaknjeno. Ekipa je želela, da se niz prejetih zadetkov prekine, najbolj si je tega želel Akinfejev. Tako kvaliteten vratar s takšno kariero, si takega niza ni zaslužil,” je po tekmi povedal trener moskovskega kluba Viktor Goncharenko.

Akinfejev je za CSKA debitiral leta 2003, ko mu je bilo le 16 let. Od takrat je postal prava legenda svojega kluba in nezamenljiv člen v zasedbi ruskega velikana. V ligi prvakov je pred obračunom z Benfico srečanje brez prejetega zadetka zadnjič končal leta 2006, ko se je CSKA pomeril z Arsenalom.