Manchester City kljub porazu preko Basla do četrtfinala

Liga prvakov 7. Mar 201822:29 > 22:41
Twitter

Manchester City je pred domačimi gledalci pričakovano potrdil napredovanje v četrtfinale lige prvakov. Na Etihadu je Basel sicer slavil z 2:1, a se je s skupnim rezultatom 5:2 vseeno poslovil od tega tekmovanja.

Pep Guardiola se je na povratni tekmi na domačem stadionu odločil, da malce spremeni začetno enajsterico in ponudi priložnost nogometašem, ki igrajo manj. Kljub vsemu pa so sinje modri, ki so branili prednost s 4:0 s prve tekme, prvi povedli. Že v osmi minuti je domača ekipa premešala obrambo iz Švice. Bernardo Silva je podajal z desne strani, na drugi vratnici pa je žogo v prazno mrežo potisnil Gabriel Jesus.

Gostje so hitro prišli do izenačenja, v 17. minuti je izenačil Mohamed Elyounousi. V drugem polčasu je španski trener ponudil priložnost še nekaterim rezervistom. Kljub vsemu so imeli domači žogo več v svoji posesti. Na koncu to ni bilo dovolj za zmago, saj je v 71. minuti za goste zadel Michael Lang in poskrbel za bolj slabo tolažbo.

Manchester City se je tako s skupnim rezultatom 5:2 prebil v četrtfinale.