Liverpool zmlel City, Barcelona v Rim čiste vesti

Liga prvakov 4. Apr 201820:19 > 21:30
Twitter

Danes sta bili na sporedu še preostali (prvi) tekmi četrtfinala lige prvakov. Liverpool je gostil Manchester City in ga na Anfield Roadu premagal s 3:0, Barcelona pa v Rim odhaja z bogato prednostjo 4:1.

Naj spomnimo, včeraj je Real v Torinu z gladkih 3:0 ugnal Juventus, Bayern pa se je iz Seville vrnil s pomembno prednostjo 2:1. Zdi se, kot da imamo že vse štiri udeležence polfinala lige prvakov…

Mohamed Salah je nadaljeval svojo neverjetno serijo golov v tekoči sezoni, v 12. minuti je Liverpoolu prinesel prednost, potem ko mu je podal Firmino. Za egipčanskega nogometaša je to že 38. gol te sezone!

Sanjski prvi polčas domačih se je nadaljeval v 21. minuti, ko je s topovskim strelom za 2:0 poskrbel Alex Oxlade-Chamberlain. Vezist redsov je žogo sprejel okoli 20 metrov od vrat, pomeril z levo in žogo praktično brez rotacije ob desni vratnici pospravil za hrbet Edersona.

Šok za goste, ki so bili v tej sezoni na Anfieldu enkrat že poraženi, se je povečal v 30. minuti. Takrat je novo nezbranost obrambe spet lepo izkoristil Salah, idelano podal v sredino, kjer je bil priseben Sadio Mane ter z glavo dosegel gol za 3:0. V drugem polčasu sta imeli obe ekipi kar nekaj priložnosti, a sta mreži mirovali.

Sicer pa je imel dvoboj na Anfield Roadu burno uverturo, saj so v klubski avtobus Citya navijači Liverpoola metali steklenice in dimne bombe. Rdeči so se za početje svojih pristašev tudi že javno opravičili.

Na drugi večerni tekmi je Barcelona dolgo lomila odpor Rome, a gola ni dosegla, si ga je pa zato “volkulja” zabila kar sama. V 38. minuti je Andres Iniesta odigral dvojno podajo z Lionelom Messijem, sicer drugi “pas” do njega ni prišel, a se zato Argentinec ne bo pretirano sekiral.

Da bi dokončal delo, mu je preprečil kapetan Rome, Daniele De Rossi, ki je žogo pred njim močno udaril z desno, strel pa je zletel tik za vratnico.

Barca je v drugem polčasu “pohodila plin” in že v prvih petnajstih minutah prišla do izdatne prednosti 3:0. Najprej je v 55. minuti odlično podajo pred gol izkoristil Samuel Umtiti, zadel vratnico, od nje pa se je žoga odbila v nogo branilcu Rome, Konstantinosu Manolasu ter romala za golovo črto.

Le štiri minute kasneje je “blaugrana” izvedla hiter protinapad, žogo je na sredini igrišča nekoliko desno dobil Messi, potegnil na drugo stran igrišča, nato pa zaposlil Luisa Suareza, ki je pomeril z desno, Alisson Becker je strel obranil, a je do žoge prišel Gerard Pique ter jo pospravil v prazno mrežo.

Romi je žarek upanja prinesel gol Edina Džeka v 80. minuti. Z leve strani je v kazenski prostor po tleh podal Diego Perotti, žoga je prišla do bosanskega napadalca, ki je bil za svojo senco, Jordija Albo, enostavno premočan in s svojo slabšo levico matiral nemočnega Marc-Andreja Ter Stegna.

Roma si je godljo pred povratno tekmo skuhala sama. Po dveh avtogolih je sledila še grda napaka francoskega branilca Maximea Gonalonsa. Ta je po podaji Denisa Suareza z leve slabo posredoval, do žoge je prišel Luis Suarez in z levico dopolnil sredin festival golov – 4:1!