Liverpool že sanjal finale, Roma umirila evforijo

Liga prvakov 24. Apr 201820:27 > 22:37
Clive Brunskill, Getty Images

Nogometaši Liverpoola so na prvi tekmi polfinala lige prvakov s 5:2 (2:0) premagali Romo. Redsi so povedli s 5:0, dva gola v zaključku tekme pa Rimljanom spet dajeta upanje za preobrat, podoben tistemu proti Barceloni v četrtfinalu.

Liverpool je od samega začetka narekoval ritem, najbližje golu v prve pol ure srečanja pa je bila Roma, potem ko je Aleksandar Kolarov stresel prečko. Srb je še pred tem doživel bližnje srečanje z Alexom Oxlade-Chamberlainom, zaradi česar je moral Anglež v prvem polčasu zapustiti igro.

Liverpool je napadal, najnevarnejši je bil Sadio Mané, mrežo pa je v 37. le uspel najti Mohamed Salah. Egipčan je v kazenskem prostoru prejel podajo Firmina in s prekrasnim strelom z levico zadel tik pod prečko.

Tik pred koncem prvega polčasa je ‘Pool povedel že z 2:0. Protinapad Firmina in Salaha je zaključil slednji, ki se je znašel iz oči v oči z Alissonom in ga premagal, po golu pa se (tako kot v prvem primeru) ni veselil, saj je še lani tak čas nastopal za Romo.

Če je pri prvem in drugem zadetku sodeloval v glavni vlogi, je imel pri tretjem in četrtem Salah status asistenca. V 56. minuti je z desne podal v sredino in zaposlil Maneja, ki mu ni bilo težko zaključiti, le dobrih pet minut kasneje je neustavljivi krilni igralec s podobne situacije v sredini našel še Firmina.

Osem minut kasneje je na semaforju Anfielda pisalo že 5:0! Po zmedi v obrambi “volkulje” je iz kota podal James Milner, v kazenskem prostoru pa je neodločnost Kevina Strootmana izkoristil Firmino ter svoj drugi zadetek dosegel z glavo.

Jürgen Klopp je nato v 75. minuti iz igre preventivno povlekel Salaha, namesto njega je priložnost dobil Danny Ings.

Čeprav je imela Roma bolj malo priložnosti, pa so se igralci iz večnega mesta na koncu vendarle razigrali. V 81. minuti je prenizek skok Dejana Lovrena kaznoval Edin Džeko, ki si je nekoliko z leve strani žogo ustavil s prsmi ter zadel za 1:5, le štiri minute kasneje pa so imeli gostje na voljo še enajstmetrovko, potem ko je Milner v kazenskem prostoru igral z roko.

Sodnik Felix Brych je brez oklevanja pokazal na belo točko, z 11 metrov pa je nalogo suvereno opravil Diego Perotti ter s tem navijačem Rome pred povratno tekmo vlil nekaj dodatnegqa upanja za napredovanje v finale.

Povratna tekma je na Olimpicu bo prihodnjo sredo, 2. maja.