Kovač: "Morali bi biti bolj lačni golov"

Getty Images/Alexander Hassenstein

Bayern iz Munchna je premagal AEK z 2:0 v četrtem krogu Lige prvakov. Trener Bavarcev Niko Kovač ni najbolj zadovoljen z rezultatom, pravi, da je ekipa ves čas kontrolirala igro, a da bi rezultat moral biti višji.

Oba zadetka za Bayern je dosegel Robert Lewandowski – prvega v 31. minuti z bele točke in drugega v 71. minuti tekme.

Biti moramo lakomnejši po golih. Moramo se bolj potruditi. Morali bi dati še dva, tri gole,” je dejal Kovač in dodal:

Vesel sem, da smo dobili tekmo in dejal bi, zasluženo. Imeli smo nadzor celih 90 minut. V drugem polčasu smo imeli štiri, pet dobril priložnosti. Če bi vsaj polovico tega realizirali, bi imeli občutno višji rezultat. Vendar – tekmo smo dobili z 2:0, zadovoljen sem, ker imamo 10 točk in smo na dobri poti za napredovanje.”

Naslednja tekma munchenskega kluba je derbi proti Borussiji v soboto ob 18.30.

“V Dortmund gremo, ki so na vrhu lestvice s 4 točkami prednosti. Računam na to, da doma igrajo odlično in so zato rahli favoriti. Upam, da bodo igrali napadani nogomet. V tem primeru verjamem, da bomo našli prostor za strel in dosego gola,” je zaključio hrvaški strokovnjak.

Bayern je trenutno z 10 točkami na prvem mestu v skupini E, sledi mu Ajax z osmimi in Benfica s štirimi. AEK je še brez točk.