Atletico Madrid do pričakovane zmage in napredovanja

Liga prvakov 28. Nov 201820:49 > 20:55
Twitter

Na prvih dveh sredinih tekmah Lige prvakov so gledalci videli dve domači zmagi. Atletico Madrid je pred domačimi gledalci pričakovano premagal z 2:0 Monaco, z enakim rezultatom pa je Lokomotiv Moskva ugnala tudi Galatasaray in prišla do prve zmage v letošnji sezoni Lige prvakov.

Atletico Madrid je pred domačimi gledalci pričakovano ugnal mladi in oslabljeni Monaco in si s tem že zagotovil nastope v izločilnih bojih Lige prvakov. Tekma se je začela po željah Diega Simeoneja, saj so “colchonerosi” tudi z nekaj sreče povedli že v drugi minuti, ko je po strelu Kokeja žoga zadela branilca Monaca in se odbila v mrežo. V 24. minuti je Antoine Griezmann povišal že na 2:0.

Ne glede na vse je Monaco v drugem polčasu zaigral bolje in se nikakor ni predal. V 82. minuti je pri domačih drugi rumeni karton prejel Stefan Savič, ob tem pa je imel Falcao na voljo enajstmetrovko, a je streljal mimo gola. Z zmago so rdeče-beli skočili na prvo mesto in se že uvrstili v osmino finala Lige prvakov. Monaco pa bo skupinski del končal kot četrti.

V Moskvi je Lokomotiva prišla do prvih točk in prve zmage v letošnji ligi prvakov. Z 2:0 je padel turški prvak Galatasaray. Rusi so zaibili ob koncu prvega polčasa in na začetku drugega. V 43. minuti je avtogol dosegel Ryan Donk, končni rezultat pa je postavil vezist Vladislav Ignatjev.