Solskjaerjeva pravljica končana, PSG slavil z 2:0

Liga prvakov 12. Feb 201920:29 > 20:38
Getty Images

Torkov večer je postregel s prvima obračunoma osmine finala lige prvakov. Derbi večer je gostil Old Trafford, kjer je PSG z 2:0 ugnal Manchester United. Drugo tekmo je v italijanski prestolnici z 2:1 dobila Roma, ki je gostila Porto.

Tekma večera se je začela taktično. Prvi so prek Angela Di Marie zapretili Parižani, United pa je bil prvič nevaren v deveti minuti, ko je Buffonove dlani ogrel Marcus Rashford. V prvem polčasu smo videli kar nekaj ostri prekrškov, glavni sodnik pa je do odmora pokazal kar pet rumenih kartonov. V prvem delu smo sicer videli še dva nevarna poskusa gostov, a sta bila Julian Draxler in Dani Alves premalo natančna. Domači strateg Ole Gunnar Solskjaer je bil pred koncem prvega polčasa prisiljen še v zamenjavo, zaradi poškodbe je Lingarda zamenjal Alexis Sanchez.

Pred začetkom drugega dela je Solskjaer opravil še eno menjavo, v slačilnici je ostal Anthony Martial, ki je imel težave že sredi prvega dela, Francoza pa je zamenjal Juan Mata. Menjavi sta porušili Unitedov sistem, PSG pa je drugi polčas začel silovito. V 53. minuti se je najprej z obrambo izkazal David de Gea, že v naslednji akciji pa je po podaji iz kota zadel Presnel Kimpembe. Tri minute zatem nevarno sprožil še Dani Alves, njegov strel pa je po bloku zletel za las mimo desne vratnice Unitedovega gola. V 59. minuti je za domače kot prvi v drugem polčasu poskusil Ander Herrera, a je njegov strel zletel mimo gola. Le minuti zatem pa nov šok na Old Traffordu. PSG je zdrvel v protinapad, šolsko akcijo pa je z golom zaključil Kylian Mbappe.

Rdeči vragi so bili na tleh, ob zaostanku pa so povsem popustili v obrambi. Parižani velikih lukenj v zadnji vrsti gostiteljev niso znali izkoristiti, United pa je bil v napadu premalo kreativen, da bi prišel vsaj do zadetka za priključek. Povrhu vsega je angleški velikan v 89. minuti ostal še brez Paula Pogbaja, ki je prejel drugi rumeni karton. Počasen posnetek je sicer razkril nevarno igro Francoza, a tudi teatralni padec Danija Alvesa. Do konca tekme se rezultat ni več spremenil, PSG pa je nalogo brez poškodovanih Neymarja in Edisona Cavanija opravil z odliko in je z eno nogo že v četrtfinalu.

Porto v Rimu prišel do zadetka v gosteh

Na drugi torkovi tekmi sta se tudi v družbi televizije Sportklub pomerila Roma in Porto. Prvi polčas je zaznamovala bitka na sredini igrišča, edino priložnost pa so si v 38. minuti priigrali gostitelji. Edin Džeko se je najprej izkazal s krasnim preigravanjem, nato pa iz ugodnega položaja meril mimo vrat.

Drugi polčas je bil živahnejši. Roma je prvič poskusila v 50. minuti, ko je Bryana Cristanteja zaustavil Iker Casillas. V 57. minuti so bili prek Danila Pereire prvič nevarni tudi gostje, a je vezist z glavo meril mimo desne vratnice. V 67. minuti se je po strelu Lorenza Pellegrinija znova izkazal Casillas, ki pa je bil nemočen v 70. minuti. Džeko je takrat sijajno našel Nicola Zaniola, ki je bil odločnejši od branilcev Porta in žogo poslal za hrbet španskega vratarja. Že šest minut kasneje je bilo v Rimu znova veselo. Džeko je sicer najprej stresel vratnico, Zaniolo pa se je znova izkazal z vztrajnostjo in povišal na 2:0.

Porto, ki ni imel veliko od igre, je do zlata vrednega zadetka v gosteh prišel v 79. minuti, ko je gostiteljem nekoliko popustila zbranost. Do izgubljene žoge je v kazenskem prostoru prišel Adrian, ki je zadel z natančnim strelom v levi kot. Na uradno potrditev zadetka je bilo sicer potrebno še nekaj časa počakati, Danny Makkelie pa na koncu svoje odločitve tudi po ogledu posnetka ni spremenil in Portugalci so lahko slavili. Rezultat se do konca obračuna ni več spremenil, zato nas zagotovo čaka vroč povratni obračun na Dragau.