AC Milan nemočen v Parizu, Jan Oblak le do točke v Glasgowu (VIDEO)

Liga prvakov 25. Okt 202321:45 > 23:00 0 komentarjev
Kylian Mbappe

V derbiju sredinega večera 3. kroga lige prvakov v Parizu je PSG brez težav s 3:0 ugnal AC Milan , ki je zdaj na zadnjem mestu skupine smrti F, saj je Borussia na Otoku premagala Newcastle (1:0). Na delu so bili tudi trije slovenski nogometaši. Benjamin Šeško in Kevin Kampl sta z Leipzigom s 3:1 ugnala Crveno zvezdo, Atletico Madrid Jana Oblaka pa se v Glasgowu moral zadovoljiti s točko (2:2).

Francoski prvak PSG je na domačem Parku princev premagal Milan s 3:0. Parižane je v vodstvo popeljal prvi zvezdnik Kylian Mbappe (32.), v drugem polčasu pa sta zadela še Randal Kolo Muani (52.) in Korejec Kang-In Lee (89.). Na drugi tekmi skupine F je Borussia iz Dortmunda v Newcastlu zmagala z 1:0, edini gol je v končnici prvega polčasa dosegel Felix Nmecha.

Šešku le drobtinice, Haaland dvakrat v polno

Nogometaši Leipziga so v tretjem krogu lige prvakov na domačem igrišču premagali Crveno zvezdo s 3:1. Kevin Kampl, ki je bil celo v vlogi kapetana, je igral celo tekmo za nemško ekipo, Benjamin Šeško pa je v igro vstopil v 82. minuti. Rdeče bike iz Leipziga je v vodstvo v 12. minuti popeljal David Raum, drugo zmago v skupini G pa sta potrdila Nizozemec Xavi Simons (59.) in Španec Dani Olmo (84.). Za Beograjčane je edini gol dosegel Novozelandec Marko Stamenić (70.).

Vsi zadetki na tekmi med Leipzigom in Crveno zvezdo:

Na drugi tekmi v tej skupini je Manchester City v Bernu premagal Young Boys s 3:1 in je s 100-odstotnim izkupičkom na vrhu razpredelnice. Za meščane je dva gola Norvežan Erling Haaland. Prvega z 11-metrovke v 67., drugega v 86. minuti, tretjega pa je prispeval Manuel Akanji (48.). Za švicarske prvake je edini gol dosegel Meschack Elia (52.).

Vsi zadetki v Švici:

Oblak na Škotskem dvakrat premagan

Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka se je v Glasgowu s Celticom razšel z 2:2. Madridska ekipa je na Škotskem osvojila točko in je s petimi točkami na drugem mestu v skupini E. Za Škote sta zadela Kyogo Furuhashi (4.) in Luis Palma (28.), za goste, ki so od 82. minute igrali z igralcem manj po drugem rumenem kartonu Rodriga de Paula, pa Antoine Griezmann (25.) in Alvaro Morata (53.).

Vsi zadetki v Glasgowu:

Barcelona upravičila vlogo favorita

Odigrani sta že prvi tekmi. Barcelona je že v prvem polčasu razrešila vprašanje o zmagovalcu, saj je že v prvem polčasu zabila dva zadetka. Najprej je mrežo Ukrajincev zatresel Ferran Torres, nato pa s svojim prvim zadetkom v ligi prvakov še mladi Fermin Lopez Marin.  Ukrajinski Šahtar jev drugem polčasu pokazal več, a več kot častnega zadetka mu ni uspelo doseči. Katalonci so po tretjih krogih z devetimi točkami gladko na prvem mestu v skupini.

Vsi zadetki na tekmi v Barceloni:

Šov Mehičana

Na drugi “popoldanski” tekmi je Feyenoord doma s 3:1 ugnal rimski Lazio. Nizozemci so naprej zadeli v 31. minuti, ko se je odlično znašel Santiago Tomas Gimenez, za nov šok gostov pa so poskrbeli v sodnikovem dodatku, ko je zabil še Ramiz Zerrouki. Mehiški napadalec je zadel tudi v drugem polčasu in povišal na 3:0, Rimljani pa so z enajstmetrovke v 83. minuti le malce ublažili visok poraz. Z najstrožje kazni je bil natančen Pedro.