ČUDEŽ v Parizu!! "Druga" ekipa Uniteda izločila PSG!

Liga prvakov 6. Mar 201922:35 > 22:58
Twitter

Na današnji tekmi na Parku Princev je večina pričakovala gladko uvrstitev PSG v četrtfinale, vendar se je zgodil čudež. Konkretno oslabljeni United je z gostujočo zmago s 3:1 praktično z drugo ekipo izločil PSG.

Mnogi so PSG že poslali v četrtfinale, kajti Francozi so prvo tekmo na Old Traffordu dobili z 2:0. Za nameček pa je United danes v Francijo prišel brez deseterice zelo pomembnih nogometašev. Ampak nogomet piše neverjetne zgodbe in le ta “za zgodovino” se je zgodila tudi danes.

Manchester United je namreč uspel nadoknaditi dva zadetka zaostanka in se po čudežu uvrstiti v četrtfinale. Rdeči vragi so se popolnega preobrata veselili v 94. minuti, ko je Marcus Rashford zadel iz enajstmetrovke, potem, ko je Damir Skomina po ogledu VAR-a, zaradi igre z roko pokazal na belo točko.

Rdeči vragi, ki pod vodstvom Ole Gunnar Solskjærja igrajo kot prerojeni so hitro na začetku obračuna prišli do zadetka na razmočeni zelenici v Parizu. Romelu Lukaku je že v 2. minuti kaznoval hudo napako branilca Thila Kehrerja. Domači so nato hitro in pričakovani prevzeli pobudo in po lepi akciji preko Juana Bernata deset minut pozneje tudi prišli do izenačenja. Domači so tudi v nadaljevanju dominirali na igrišču in imeli več od igre.

A rdeči vragi so v 30. minuti spet povedli po strelu od daleč Rashforda si je Buffon privoščil napako in žogo odbil predse, tam pa je bil na pravem mestu Lukaku in United popeljal v novo vodstvo.

V drugem polčasu je PSG sicer dosegel zadetek preko Di Marie, vendar je bil le ta zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen. Tik pred koncem pa je za domače Juan Bernat stresel še okvir gola.

Pri Angležih so danes manjkali: kaznovani Paul Pogba, in poškodovani Darmian, Herrera, Jones, Lingard, Martial, Mata, Matič, Sanchez in Valencia. Pri domačem PSG je manjkal zgolj prvi zvzednik Neymar.