LP: Zvezda kljub porazu napredovala v 3. krog

Liga prvakov 31. Jul 201917:00 > 19:50
Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Nogometaši Crvene zvezde so se kljub porazu proti finski zasedbi HJK (2:1) uvrstili v 3. predkrog lige prvakov. Beograjčani so prvo tekmo na svoji zelenici dobili z 2:0.

Zvezda je v prvem polčasu v Helsinkih dominirala in si ustvarjala priložnosti, a jih tudi zapravljala. Kazen zato je sledila v drugem delu, ko je v 46. minuti zadel Sebastian Dahlström. Finci so imeli že v naslednjem napadu priložnost za drugi zadetek, a jo zapravili.

Veselje domačih je nato trajalo le še nekaj minut, saj je v 56. minuti izenačil Jovančić, ki je v vnovčil sijajno podajo Marina. V nadaljevanju so Beograjčani nadzirali dogajanje na zelenici in imeli tudi nekaj priložnosti. Znova so bili premalo zbrani, ob koncu tekme pa je HJK celo prišel do zmage. V sodniškem dodatki je slabo posredovanje Stojkovića izkoristil Riku Riski.

Srbski prvak se bo v naslednjem krogu pomeril s Köbenhavnom, HJK pa se seli v kvalifikacije za evropsko ligo.