Belemu baletu je na Parku princev zaplesal Di Maria

Liga prvakov 18. Sep 201922:39 > 22:54
Lintao Zhang/Getty Images

V derbiju prvega kroga skupinskega dela Lige prvakov je PSG doma premagal madridski Real s 3:0, dva zadetka je za PSG dosegel nekdanji nogometaš Reala Angel Di Maria. Real je dosegel dva zadetka, a je Bale igral z roko, Benzema pa je bil v prepovedanem položaju.

Junak Parižanov je bil izkušeni Argentinec, ki je proti svojemu bivšemu klubu v prvem polčasu dosegel dva gola.

Prvega je dosegel v 14. minuti, ko je po podaji branilca Juana Bernata sprožil iz prve, s strelom s konico nogometnega čevlja pa presenetil Thibauta Courtoisa, ki bi pri tem zadetku lahko nekoliko bolje posredoval. PSG je povedel z 1:0.

Drugi zadetek je Di Maria dosegel v 33. minuti. Z močnim in natančnim strelom z roba kazenskega prostora je žogo tik ob levi vratnici poslal v mrežo Courtoisa in PSG povedel v vodstvo z 2:0. Belgijski čuvaj mreže se je pri tem Argentinčevem poizkusu iztegnil kolikor je dolg in širok, a zadetka ni mogel preprečiti.

Končnih 3:0 je v 91. minuti postavil Belgijec Thomas Meunier, ki je mrežo Reala zadel po podaji Bernata.

Omeniti velja še, da je Real dosegel dva zadetka, a je Gareth Bale v prvem polčasu pred strelom igral z roko, Karim Benzema pa se je v drugem polčasu znašel v prepovedanem položaju. Gol Benzemaja je sodnik Anthony Taylor razveljavil ob pomoči VAR.

V skupini A je po prvem krogu tako s tremi točkami na vrhu PSG, na 2. in 3. sta Club Brugge in Galatasaray, ki sta se danes v Bruggeju (sodil je Slavko Vinčič) razšla brez zmagovalca in brez zadetkov, na dnu lestvice je brez točke Real Madrid.