Real se je rešil sramote, Jojo zapravil 11-m

Liga prvakov 1. Okt 201920:47 > 20:59
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Madridski Real na svojem Santiago Bernabeu ni uspel priti do prve zmage v Ligi prvakov. Po prvem porazu proti PSGju je po zaostanku z 0:2 samo remiziral z 2:2 proti Club Bruggeju, Šahtjor je v Milanu prišel do preobrata proti Atalanti, pri kateri je Josip Iličić zastreljal najstrožjo kazen.

V prvih dveh obračunih dneva sta se v elitni Ligi prvakov pomerila Atalanta in Šahtjor Donjeck ter Real Madrid in Club Brugge.

Na Santiago Bernabeu so gostje iz Belgije hitro prišli do presenetljivega vodstva z 1:0, v 9. minuti je zadel Dennis. Isti nogometaš je v 39. minuti povišal vodstvo Bruggeja na 2:0. S prednostjo dveh zadetkov je belgijski predstavnik odšel na odmor med polčasoma. V drugem delu je po podaji Karima Benzemaja za znižanje zaostanka na 1:2 zadel Sergio Ramos (55′). Real je sramote pet minut (85′) pred koncem rešil Casemiro, ki je zadel po podaji Tonija Kroosa.

V drugem obračunu je Atalanta na San Siru pričakala Šahtjor. Atalanta je začela bolje in že v 16. minuti imela priložnost priti v vodstvo z 1:0. Josip Iličić je izvedel najstrožjo kazen, a je njegov poizkus z bele točke zaustavil izkušeni Pyatov. Kljub temu je povedla Atalanta. V 28. minuti je Pyatov slabo posredoval, kar je izkoristil Duvan Zapata in modro – črne popeljal v vodstvo z 1:0. Šahtjor je do izenačenja prišel še pred koncem prvega polčasa. Junior Moraes je zadetek za izenačenje na 1:1 dosegel v 41. minuti. Do konca srečanja je ukrajinskemu prvaku uspelo priti do popolnega preobrata, Solomon je v 95. minuti dosegel zadetek za zmago Šahtjorja z 2:1.