Atalanta z zmago v 1/8 finala, Dinamo izpadel iz Evrope

Liga prvakov 11. Dec 201920:45 > 20:53
Twitter

Atalanta je v gosteh v boju za drugo mesto s Shakhtarjem visoko slavila s 3:0 in uvrstila v osmino finala Lige prvakov. Dinamo Zagreb, ki je dobro začel letošnjo pot v Evropi pa je danes doma izgubil z Manchester Cityem in se poslavlja od Evrope.

Danes je na sporedu zadnji tekmovalni dan skupinskega dela Lige prvakov. Seveda je napetost in drama temu primerna.

Današnji večer se je začel v skupini C, kjer je bilo razen prvega mesta še vse odprto. Najbolj zanimivo je bilo v Ukrajini, kjer je pri Shakhtarju gostovala Atalanta. Slednji so za osmino finala nujno potrebovali zmago in spodrsljaj Dinamo. To se je tudi zgodilo in Italijani so se prvič uvrstili v izločilne boje Lige prvakov.

V prvem polčasu v Kharkivu ni bilo drame, v drugem pa se je vse skupaj vendarle spremenilo. Bergamaski, ki so se danes morali znajti brez poškodovanega Josipa Iličiča so povedli v 66. minuti, ko je zadel Timothy Castagne. Domači so v nadaljevanju postajali vse bolj nervozni in v 77. minuti prejeli rdeči karton, ki je v nadaljevanju gostom le še olajšal delo. Izključen je bil Dodo. Modro-črni so v nadaljevanju zadeli še preko Maria Pašaliča in Robina Gosensa ter se veselili uvrstitve v osmino finala.

Dinamo iz Zagreba, ki je imel za seboj odličen začetek v Ligi prvakov si je danes obetal veliko, pa čeprav je igral proti Manchester Cityu, ki je že osvojil prvo mesto v skupini. Gostje iz Anglije so tekmo začeli v močni postavi, kjer pa so manjkali glavni nosilci.

In na Maksimirju se je tekma začela po željah Hrvatov, ki so povedli že v 10. minuti preko Danija Olma, stadion je povsem ponorel. Vendar City se je po dobre pol ure vrnil nazaj v tekmo, potem, ko je zadel Gabriel Jesus.

V drugem polčasu so domači znova želeli priti v vodstvo, vendar je bil City danes enostavno predober. V samo štirih minutah (50. in 54.) je Jesus zabil še dvakrat in prišel do hattricka. Končni rezultat 4:1 je v 84. minuti postavil Phil Foden.

Dinamo je kljub petim osvojenim točkam končal skupinski del na zadnjem mestu in ostaja tudi brez Lige Evrope, saj se je tja uvrstil Shakhtar, ki je imel točko več.