Dinamo Zagreb slavil v Cluju

Liga prvakov 26. Avg 202023:12 > 23:23
Srdjan Stevanovic, Getty Images

Nogometaši zagrebškega Dinama so aktualne romunske prvake premagali po streljanju enajstmetrovk in se tako uvrstili v 3. krog kvalifikacij za Ligo prvakov.

Izid med Zagrebčani in Clujem po rednem delu tekme je bil 2:2.

Hrvate je v 14. minuti v vodstvo popeljal Gojak. V 51. minuti je ekipa iz Maksimirja ostala z igralcem manj. Rdeči karton je prejel Francoz Theophile-Catherine. Številčno premoč je Cluj prvič izkoristi v 64. minuti, ko je Pereira zadel za izenačenje. Kljub igralcu manj, je Dinamo prek Kastratija zadel za 2:1. Izgledalo je, da bodo Hrvati slavili po rednem delu, a je za Romune v 93. minuti zadel Hrvat Gabriel Debeljuh. Tekma je tako šla v podaljške, kjer pa zadetkov ni bilo.

Mamičevi fantje so bili spretnejši pri izvajanju enajstmetrovk. Slavili so s 6:5.

Petar Stojanović je odigral vseh 120 minut, poleg tega je Slovenec uspešno izvedel 4. strel svoje ekipe iz bele točke.