Balkanski derbi odpade, Šerif izločil Crveno zvezdo

Liga prvakov 11. Avg 20219:05 > 9:07 0 komentarjev
Guliverimage

Nogometaši Crvene zvezde se niso uspeli uvrstiti v zadnji krog kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov, potem ko jih je v Moldaviji z 1:0 porazil tamkajšnji prvak Šerif, za katerega igra Lovro Bizjak.

V prvem polčasu si igralci Zvezde in Šerifa niso ustvarili prav veliko priložnosti za gol, odločilni trenutek pa se je zgodil tik pred koncem prvega polčasa. Aleksandar Dragović je naredil nepotreben prekršek v nevarnem območju.

Frank Castaneda je v kazenski prostor poslal čudovito podajo, njegov kolumbijski rojak, branilec Danilo Arboleda pa je ob nepripravljenem Rodiću skočil in presenetil Milana Borjana.

Zvezda je v drugem polčasu napadala, Šerif je bil nevaren iz protinapadov, še najlepšo priložnost za beograjsko moštvo je imel Mirko Ivanić, tako da bodo rdeče-beli evropsko misijo nadaljevali v Ligi Evropa, kjer jih čaka Cluj.

Zagrebški Dinamo je napredoval z zmago v gosteh pri Legiji iz Varšave (0:1).