Klavrno se je končala obramba evropske krone Real Madrida. V četrtfinalu lige prvakov je galaktike s skupnim izidom 5:1 izločil londonski Arsenal. V Madridu se je tako pojavilo veliko odprtih vprašanj.
Arsenal je postal prva ekipa, ki je dobila prvi dve tekmi na stadionu Santiago Bernabeu. Včerajšnji dvoboj je bil sicer šele četrti medsebojni v ligi prvakov, topničarji še nimajo poraza. V sezoni 2005/06 so Madridčane v osmini finala tekmovanja izločili po remiju zmagi z 1:0 v Madridu in remiju brez golov v Londonu.
Tokrat je Arsenal slavil z 2:1 in več kot zanesljivo ohranil tri gole prednosti s prve tekme. Za goste sta v Madridu zadela Bukayo Saka in Gabriel Martinelli, po veliki napaki Williama Salibe je edini gol za domače prispeval Vinicius Junior.
Londončani so postali tudi prvo moštvo po letu 2004, ki je Real izločilo v tem delu tekmovanja. Takrat je bil v četrtfinalu boljši kasnejši finalist Monaco. Prvič po sezoni 2019/20 pa se belemu baletu ni uspelo prebiti vsaj do polfinala najprestižnejšega nogometnega klubskega tekmovanja.
Po obračunu je bilo veliko veselih obrazov v gostujočem, kislih pa v domačem taboru. Trener Arsenala Mikel Arteta je sicer dejal, da mu je Carlo Ancelotti po tekmi čestital in zatrdil, da upa, da Arsenal letos osvojil ligo prvakov.

Ancelotti kmalu preteklost?
Italijanski strokovnjak pa je bil pred novinarskimi mikrofoni vse prej kot dobre volje. “Ni izgovorov. Na obeh tekmah so bili boljši od nas,” je dejal.
O tekmi je povedal: “Poskušali smo veliko pritiskati. Težko je bilo, Arsenal se je dobro branil. Zaslužili so si zmago.” Priznal pa je: “To je žalosten del nogometa. V preteklosti smo imeli veliko veselih trenutkov, danes pa moramo prebroditi tudi tisti žalosten del.”
Ancelotti je o svoji prihodnosti dodal: “Ne vem, če je bila to moja zadnja tekma na klopi Reala v ligi prvakov. Niti nočem vedeti. Obdobje je bilo fantastično. A še vedno smo v igri za la ligo, španski pokal in klubsko svetovno prvenstvo.”
Da bo klub vodil tudi na slednjem, še ni zagotovljeno. “O tem ne morem govoriti. Če se bo klub odločil za spremembo, ni problema, zahvalil se mu bom,” je zaključil izkušeni Italijan.
Številni mediji pa poročajo, da 65-letnik sezone ne bo končal na klopi Reala. Poslovil naj bi se že po finalu španskega kraljevskega pokala, ko bo 26. aprila na sporedu el clasico.

Arsenal zdaj v polfinalu čaka dvoboj s PSG-jem. Drugi polfinalni par sestavljata Barcelona in Inter. Milančani so na povratni tekmi četrtfinala uspeli ohraniti gol prednosti, ki so si ga priigrali na tekmi v Münchnu. Drugi obračun se je končal z 2:2.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal





Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje