Juve zasenčil Barco, CR dobil boj z Messijem

Liga prvakov 8. Dec 202022:18 > 22:35 0 komentarjev
Cristiano Ronaldo Messi
David Ramos/Getty Images

Čeprav dvoboj v rezultatskem smislu ni bil najpomembnejši, je bilo v torkovem večeru zadnjega kroga skupinskega dela Lige prvakov vse v znamenju obračuna na Camp Nouu, ki ga je Juventus na krilih Cristiana Ronalda dobil s 3:0 in v skupini G na prvem mestu prehitel Barcelono. Benjamin Verbič je s kijevskim Dinamom dobil neposredni obračun proti Ferencvaroču Mihe Blažiča za napredovanje v Evropsko ligo.

Ker so Katalonci v 2. krogu v Torinu slavili z 2:0, je na koncu prvo mesto v skupini G zahvaljujoč zmagi s 3:0 na Camp Nouu osvojil Juventus. Tretje mesto in nadaljevanje evropskih bojev si je zagotovil Dinamo iz Kijeva, na četrtem mestu pa je skupinski del Lige prvakov končal Ferencvaroš. Poraz proti stari dami in drugo mesto v skupini bi Barcelono lahko drago stal, saj lahko v osmini finala vsaj na papirju naletijo na veliko močnejšega nasprotnika.

Italijanski prvaki so obračun na Camp Nouu začeli odlično. Že v 13. minuti je Cristiano Ronaldo izsilil najstrožjo kazen in jo tudi sam izkoristil. Samo sedem minut kasneje je vodstvo podvojil Weston McKennie. Barcelona je prvič v zgodovini Lige prvakov na svojem igrišču prejela dva zadetka v prvih 20. minutah. Vseh upov Barce na morebiten epski preobrat je bilo konec v 52. minuti, ko je CR izkoristil še drugo enajstmetrovko in še poglobil krizo Barcelone.

V 74. minuti so enajstmetrovko dobili tudi domači, toda VAR je hitro potrdil odločitev stranskega sodnika, da je bil Antoine Griezmann v prepovedanem položaju, ko mu je Messi podal žogo, prekršek Matthijsa De Lighta pa je ostal nekaznovan. Minuto kasneje je Leonardo Bonucci dosegel četrti gol za Juventusa, a je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Na drugi tekmi skupine G je Dinamo Kijev z zadetkom Popova dobil neposredni dvoboj za napredovanje v Evropsko ligo proti Ferencvarošu. Benjamin Verbič je za Dinamo igral do 86. minute, medtem ko je Miha Blažič za Ferencvaroš igral od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga.