Liverpool dobil noro tekmo preobratov, Oblaka rešil VAR

Evropa 15. Sep 202123:00 > 23:22 0 komentarjev
Veselje Jordana Hendersona, foto: Guliverimage.

Uvodni krog nove sezone lige prvakov se je sklenil z izjemno razpoloženimi sredinimi strelci, ki so na šestih večernih tekmah zabili kar 23 golov. Pravo poslastico sta na Anfieldu uprozorila Liverpool in Milan, ki so jo naposled po dveh preobratih dobili Angleži (3:2). Izjemen napad PSG-ja Neymar, Messi, Mbappe je začel z bledim remijem v Bruggu (1:1). Real Madridu je zmago pri Interju v 90. minuti priboril Rodrygo. Jana Oblaka, ki je bil eden dveh Slovencev v akciji v sredo, je pred porazom rešil video sodnik. V derbiju torkovega sporeda je Bayern na Camp Nouu s kar 3:0 premagal Barcelono. Novo sezono tega elitnega tekmovanja sta s porazom odprla tudi Manchester United in Cristiano Ronaldo, ki sta presenetljivo izgubila v Bernu.

V sredo so bile na sporedu tekme v prvih štirih skupinah. Derbi dne je bil v skupini B, ki velja za skupino smrti. Dvoboj na Anfieldu med Liverpoolom in Milanom ni razočaral. Domači so povedli z avtogolom že v 9. minuti, a so Italijani tik pred polčasom z dvema hitrima goloma uprizorili preobrat. Zadela sta Ante Rebić in Brahim Diaz.

Že na začetku drugega polčasa je gostujoči obrambu ušel Mohamed Salah in znova poravnal izid. Zadel bi lahko že v 14. minuti, a je zastreljal enajstmetrovko. V 69. minuti je s projektilom udaril še Jordan Henderson in Angležem priboril zasluženo zmago.

Gol Hendersona za 3:2:

Brez golov v Madridu

Druga tekma skupine B se je končala brez golov. Atletico je proti Portu streljal s praznimi naboji, zadnjo priložnost pa zapravil v 97. minuti, ko je prosti strel Luisa Suareza zletel nekaj centimetrov nad prečko.

Mrežo je sicer v 80. minuti zatresel Porto, a je slovenskega vratarja Jana Oblaka pred prejetim golom pravilno rešil pregled video sodnika.

Razveljavljeni gol Porta:

Razočaral mega napad PSG

V Bruggu so ljubitelji nogometa po vsem svetu dokačali nastop zvezdniškega napada Parižanov, od prve minute so namreč igrali Leo Messi, Neymar in Kylian Mbappe. Prvi je zablestel hitronogi Francoz, ki je preigraval po levi strani in z odlično podajo v sredini kazenskega prostora našel Herrero, ki je Parižane povedel v vodstvo. A Brugge je prišel do izenačenja in bil nasploh nevarnejši tekmec, čeprav je Messi v prvem polčasu stresel tudi prečko.

Gol Herrere za vodstvo PSG:

Pol ducat golov Cityja

Golijado so videli navijači na Etihadu, kjer je City s kar 6:3 porazil Leipzig. Za goste je vse gole dosegel Nkunku, zadnjega v 73. minuti, ko je znižal na 4:3, a so Angleži odgovorili z dvema goloma. Kevin Kampl je obsedel na klopi Leipziga.

V skupini C sta slavila oba gosta. Borussia Dortmund je Bešiktaš ugnala z 2:1. Blestel je Jude Bellingham, ki je dosegel prvi in podal za drugi gol Nemcev, pod katerega se je podpisal Erling Haaland. Izjemni Norvežan je na svoji 17. tekmi v ligi prvakov dosegel že 21. gol. Medtem ko je Ajax s kar 5:1 napolnil mrežo Sportinga v Lizboni. Kar štiri gole je dosegel Haller.

Haaland in Bellingham. Foto: Guliverimage.

Rodrygo junak Reala

Real Madrid pa je v zadnjih izdihljajih tekme rešil Rodrygo. Inter, za katerega je kapetanski trak znova nosil Samir Handanović, je bil sicer povsem enakovreden nasprotnik.

Še en Slovenec v skupini D je Lovro Bizjak, ki pa ni bil v kadru Sheriffa ob zmagi z 2:0 proti ukrajinskemu velikanu iz Donjecka.

Bayern nadigral Barcelono

V poslastici večera na Camp Nouu je münchenski Bayern visoko premagal domača Barcelono. Mrežo Kataloncev se je prvič zatresla v 34. minuti, ko je v polno zadel Thomas Müller, usodo španskih gigantov pa je v drugem polčasu z dvema zadetkoma zapečatil poljska mašina za zadetke Robert Lewandowski.

Na drugi tekmi v skupini E se je Dinamo Kijev razšel brez zadetkov z Benfico. Benjamin Verbič je v igro vstopil v 76. minuti, a ni mogel preobrniti izida.

Young Boys v sodnikovem podaljšku šokirali United

Manchester United je tekmo v Bernu odlično odprl in že po 13 minutah vodil z 1:0. Po podaji Bruna Fernandesa je v polno meril Cristiano Ronaldo, ki je dosegel že svoj 135. zadetek v tem elitnem tekmovanju.

Rdeči vragi so imeli vse pod kontrolo, a le do 35. minute, ko je po štartu s podplatom pordečel Aaron Wan-Bissaka. Angleški velikan z igralcem manj ni bil več nevaren, domači pa so pridobivali na samozavesti in v drugem polčasu naprej izenačili na 1:1.

Napaka Lingarda za norijo v Bernu:

Po lepi akciji je v 66. minuti v polno meril Nicolas Moumi, v trenutku, ko smo že mislili, da si bosta ekipi razdelila plen, pa je usodno napako naredil rezervist Uniteda Jesse Lingard, slabo je vračal žogo do Davida de Gee, Jordan Siebatcheu pa je darilo sprejel odprtih rok in poskrbel za veliko slavje Bernčanov.

Josip Iličić je začel akcijo za izenačenje na 2:2. Foto: AP Photo/Alberto Saiz

Jojo pomagal do remija

Na drugi tekmi v skupini F je Villarreal igral neodločeno z Atalanto (2:2). Josip Iličić je za ekipo iz Bergamo začel na klopi. V igro je prišel v 70. minuti, na koncu pa sodeloval tudi pri izenačujočem zadetku za 2:2. Jojo je žogo podal do Alekseja Mirančuka, ki je žogo toliko ustavil, da jo je nato v mrežo brez težav potisnil Robin Gosens.

Šeško na prvi tekmi do točke

Benjamin Šeško je ob svojem debiju v skupinskem delu lige prvakov začel v prvi postavi Salzburga na gostovanju pri Sevilli. V čudni tekmi, kjer smo videli kar štiri enajstmetrovke in rdeč karton, na koncu ni bilo zmagovalca.

Benjamin Šeško je hitro dočakal prve minute tudi v skupinskem delu lige prvakov. Foto: Guliverimage

Od treh je pri gostih eno realiziral Luka Sučić, eno je zapravil Karim Adeyemi, tretjo pa tudi Sučić, za domače pa je ravno tako s strela z bele pike na 1:1 izenačil Ivan Rakitić. Šeško je igral do 67. minute, nato pa je mesto v napadu prepustil Chikwubuikeju Adamu.

Na drugi tekmi v skupini G v Wolfsburgu nismo videli zadetkov.

Vse štiri enajstmetrovke v Sevilli:

Juve in Chelsea zmagovito

V skupini H sta vlogo favoritov upravičila Chelsea in Juventus. Stara dama je svoje delo opravila že v prvem polčasu, ko je švedskemu Mälmoju zabila trikrat. Londončanom je zmago zagotovil kdo drug kot Romelu Lukaku.

Liga prvakov, 1. krog:

Skupina A:

Sreda, 15. september:
Club Brugge – PSG 1:1 (1:1)
Strelec: 0:1 Herrera 15., 1:1 Vanaken 27.

Manchester City – Leipzig 6:3 (3:1)
Strelec: 1:0 Ake 16., 2:0 Mukiele 28./ag., 2:1 Nkunku 43, 3:1 Mahrez 45./11m, 3:2 Nkunku 51., 4:2 Grealish 56., 4:3 Nkunku 73., 5:3 Cancelo 75., 6:3 Jesus 86.
R.K.: Angelino 79./Leipzig

Skupina B:

Liverpool – Milan 3:2 (1:2)
Strelec: 1:0 Tomori 9./ag., 1:1 Rebić 42., 1:2 Diaz 44., 2:2 Salah 2:2, 3:2 Henderson 69.

Atletico Madrid – Porto 0:0 (0:0)
R.K. Mbemba 95./Porto
Jan Oblak (Atletico) je igral vso tekmo.

Skupina C:

Bešiktaš – Borussia Dortmund 1:2 (0:2)
Strelci: 0:1 Bellingham 20., 0:2 Haaland 45., 1:2 Montero 94.

Sporting – Ajax 1:5 (1:3)
Strelec: 0:1 Haller 2., 0:2 Haller 9., 1:2 Paulinho 33., 1:3 Berghuis 39., 1:4 Haller 52., 1:5 Haller 63.