Šeško do točke na Stamford Bridgu, Kampl izgubil pri Realu

Chelsea se je v skupinskem delu pomeril tudi s Salzburgom Benjamina Šeška. FOTO: Guliverimages.

Na sredinih tekmah drugega kroga lige prvakov smo videli dva slovenska nastopa. Benjamin Šeško je pomagal RB Salzburgu do remija z 1:1 v gosteh pri Chelseaju. Kevin Kampl je z RB Leipzigom z 0:2 izgubil v gosteh pri evropskem prvaku Real Madridu.

Po remiju na domači tekmi proti Milanu z 1:1 je RB Salzburg z istim izidom remiziral tudi v gosteh pri Chelseaju, na klopi katerega je debitiral novi trener Graham Potter in za začetek osvojil točko. Ta je tudi edina, ki so jo Londončani v prvih dveh krogih skupine E osvojili, tako da so trenutno celo na zadnjem mestu.

Gol Noaha Okaforja:

Salzburg, za katerega je Benjamin Šeško odigral 70 minut, je na tretjem mestu, spet pa je zanj gol zabil Noah Okafor, ki je pet minut po odhodu mladega slovenskega napadalca na klop izid poravnal na 1:1.

Na drugi tekmi skupine je Milan prišel do zmage s 3:1, za Dinamo iz Zagreba pa je spet zadel nekdanji napadalec Celja Mislav Oršić.

Gol Mislava Oršića:

Messi spet blestel, Juventus v hudih težavah

V skupini F je evropski prvak Real prišel do druge zmage, doma je z 2:0 odpravil RB Leipzig, za katerega je v zadnjih 15 minut igral nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl. Oba gola so Madridčani zabili po njegovem prihodu na igrišče. Leipzig je po dveh tekmah brez točk. Šahtar Doneck in Celtic sta remizirala z 1:1.

V skupini H je PSG po novi odlični predstavi Lionela Messija, ki sta mu uspela gol in asistenca, prišel do preobrata v Izraelu in Maccabi Haifo premagal s 3:1. Parižani so še drugič zmagali, medtem ko se je Juventus po domačem porazu proti Benfici, tudi ta je pri dveh zmagah, znašel v hudih težavah.

V skupini G je drugič zmagal Manchester City, z 2:1 je na Etihadu premagal Borussio Dortmund, gol svojemu nekdanjemu klubu pa je seveda tudi tokrat zabil Norvežan, ki v dresu reprezentance naslednji teden prihaja v Stožice, Erling Haaland. Koebenhavn in Sevilla sta na drugi tekmi skupine remizirala brez zadetkov.

Lewandowski ni preprečil poraza Barcelone, zmaga Liverpoola

Osrednja pozornost med torkovimi tekmami nogometne lige prvakov je bila usmerjena v München, kjer sta se v skupini C pomerila Bayern in Barcelona. Derbi so dobili gostitelji, ki so vprašanje zmagovalca razrešili na začetku drugega polčasa. V 50. minuti je v polno zadel Lucas Hernandez, štiri minute pozneje pa še Leroy Sane.

Liverpool je sprva hitro povedel v 17. minuti prek Salaha, toda gostje iz Nizozemske so se v igro vrnili deset minut kasneje, ko je izid izenačil Kudus. Dolgo časa je kazalo, da si bodo Redsi privoščili nov spodrsljaj, toda v 89. minuti je nenadejani junak Matip po podaji iz kota zatresel mrežo Ajaxa in Liverpool se je tako v samem zaključku veselil zmage in novih treh točk.

Sporting presenetil Tottenham, Inter zanesljiv

Dvoboj v Lizboni je bil odločen v zadnjih trenutkih, odločila sta ga rezervista. Najprej je ob izteku rednega dela po kotu Portugalce v vodstvo popeljal Paulinho, nato pa je v sodnikovem dodatku po samostojnem prodoru izid povišal Arthur.