Onana tokrat junak Uniteda, Arsenal do treh točk v Andaluziji (VIDEO)

Evropa 24. Okt 202322:46 1 komentar

Bayern in Inter sta tretji krog lige prvakov začela z zmagama. Bavarci so s 3:1 ugnali Galatasaray, Milančani pa so bili boljši od Salzburžanov (2:1). Manchester United je vendarle zmagal, po drami je bil boljši od Kobenhavna z 1:0. Slavil je tudi Arsenal, ki je premagal Sevillo z 2:1.

Bayern je hitro povedel preko Kingsleyja Comana, Mauro Icardi pa je po lepo izvedeni enajstmetrovki izenačil na 1:1. V drugem polčasu pa so Bavarci dodatno stopili na plin. Harry Kane in Jamal Musiala sta poskrbela, da Münchenčani ostajajo stoodstotni. Po treh tekmah imajo devet točk.

Brez poraza je še naprej Inter, ki je bil tokrat z 2:1 boljši od Red Bull Salzburga. Za domače sta zadela Alexis Sanchez in Hakan Calhanoglu.

V skupini B sta Lens in PSV remizirala (1:1), Arsenal pa je prišel do pomembne zmage proti Sevilli z 2:1. Za zmago sta zadela dva Gabriela, Martinelli v prvem, Jesus v drugem polčasu.

V skupini C sta do minimalnih zmag prišla Napoli (1:0 proti Union Berlinu) in Real Madrid (2:1 proti Bragi).

Na tretji tekmi pa je do prvih točk prišel Manchester United. Edini gol na tekmi je dosegel Harry Maguire, na koncu pa je bil junak vratar Andre Onana, ki je globoko v sodnikovem dodatku ubranil enajstmetrovko.

Druga polovica tekem bo na sporedu v sredo. Benjamin Šeško bo z Leipzigom drugo zmago v skupinskem delu lovil proti Crveni zvezdi, Jan Oblak se bo z Atleticom mudil na kultnem Celtic Parku. Spektakel se pričakuje v Newcastlu, kjer bo gostovala dortmundska Borussia, AC Milan odhaja na Park princev k PSG, branilec naslova Man City pa gostuje pri “mladih fantih” v Švici.