Šeško sledil Oblaku in Handanoviću, Barcelona izpadla

Evropa 8. Dec 202114:00 > 09. Dec 2021 17:50 3 komentarji
Benjamin Šeško

Potem ko sta se v zadnjem krogu skupinskega dela lige prvakov v osmino finala v torek že uvrstila Slovenca Jan Oblak (Atletico) in Samir Handanović (Inter), je to včeraj s Salzburgom uspelo še Benjaminu Šešku, ki je bil z 1:0 boljši od Seville. Odpovedana tekma skupini F med Atalanto in Villarrealom bo na sporedu v četrtek.

Nogometaši Salzburga se veselijo uvrstitve v osmino finala, potem ko so doma z golom Noaha Okaforja v 50. minuti premagali Sevillo in v skupini G osvojili drugo mesto. Pri Avstrijcih je priložnost dočakal tudi Benjamin Šeško, ki je v igro vstopil v 66. minuti. Prvo mesto je pripadlo francoskemu prvaku Lillu, ki je v gosteh s 3:1 odpravil Wolfsburg.

Zadetek Okaforja:

Pravo katastrofo je v Münchnu doživela Barcelona, ki je proti Bayernu izgubila z 0:3. Katalonski zasedbi so zabili Thomas Müller v 34., Leroy Sane v 43. in Jamal Musiala v 62. minuti ter jo prikovali na tretje mesto v skupini E, s čimer je španski predstavnik prvič po letu 2001, skupno pa četrtič v zgodovini ostal brez izločilnih bojev lige prvakov. Po domači zmagi nad kijevskim Dinamom Benjamina Verbiča (Slovenec je igral do 64. minute) z 2:0 je drugo mesto pripadlo Benfici.

Z remijem proti Young Boys (1:1) je prvo mesto v skupini F potrdil Manchester United. Za rdeče vrage je v deveti minuti zadel Mason Greenwood, končni izid pa je tri minute pred koncem prvega polčasa postavil Fabian Rieder.

Zadetek Greenwooda:

Vreme jo je zagodlo Atalanti Josipa Iličića in Villarrealu. Tekma v Bergamu, ki bo odločala o drugem mestu v skupini, je bila zaradi obilnih snežnih padavin odpovedana in bo odigrana v četrtek. Točen termin še ni znan.

V skupini H sta si Juventus in Chelsea osmino finala zagotovila še pred zaključnim krogom, neznanka je bila le, kdo od njiju bo osvojil prvo mesto. S 15 točkami je le to pripadlo Torinčanom, ki so z zadetkom Mosesa Keana v 16. minuti ugnali Malmö, dve manj pa so po remiju v gosteh proti Zenitu osvojili Londončani.

Angleški predstavnik je po zaostanku v prvem delu z 1:2 v drugem po golih Romeluja Lukakuja in Tima Wernerja zrežiral preobrat, a zmago zapravil v četrti minuti sodnikovega dodatka, ko je žogo za hrbet vratarja Kepe Arrizabalage poslal rezervist Magomet Odzoev.