V Torinu še vse odprto, Chelsea po potrditev zmage

Evropa 16. Mar 202210:00 0 komentarjev

V sredo bomo dobili še zadnje dva četrtfinalista nogometne Lige prvakov. Zagotovo bo veliko bolj vroče v Torinu, kjer se bosta pomerila Juventus in Villarreal. Na prvem obračunu sta se tekmeca razšla brez zmagovalca (1:1), tako da imata prav obe ekipi še možnosti za napredovanje. Na drugi tekmi se bosta pomerila Lille in Chelsea, prvi obračun so dobili Londončani (2:0), tako da bodo Francozi potrebovali izjemno predstavo proti ekipi, ki ima veliko skrbi predvsem izven nogometnih igrišč.

Juventus – Villarreal

Povratna tekma osmine finala Lige prvakov (rezultat prve tekme 1:1), sreda, 15. marec, ob 21.00. Stadion Allianz Stadium v Torinu (kapaciteta 41.507). Sodnik: Szymon Marciniak (Poljska).

Verjetni začetni enajsterici:

Juventus: Szczesny, Danilo, Chiellini, De Ligt, De Sciglio, Cuadrado, Locatelli, Arthur, Pelligrini, Vlahović, Morata. Trener: Massimiliano Allegri.

Villarreal: Rulli, Aurier, Albiol, Torres, Pedraza, Coquelin, Parejo;,Chukwueze, Lo Celso, Trigueros, Danjuma. Trener: Unai Emery.

Manjkajoči:

Juventus: Bonucci, Chiesa, Kaio Jorge, McKennie.

Villarreal: /

Vprašljivi:

Juventus: Zakaria.

Villarreal: Alcacer, Moreno A., Moreno G., Peña.

V sredo se bo nadaljevalo zanimivo srečanje osmine finala Lige prvakov, na katerem bo Juventus v Torinu gostil Villarreal po remiju 1:1 na prvi tekmi, ko je Dušan Vlahović ob svojem debiju v zadel že v prvi minuti srečanja. Vendar je ta rezultat pomenil, da je stara dama že na sedmih zaporednih prvih tekmah v izločilnih bojih Lige prvakov ostala brez zmage, kar je tudi razlog, da so izpadli v zadnjih štirih od petih izločilnih bojih.

Juventus bo na tekmo prišel z lepo popotnico, saj so pretekli konec tedna premagali Sampdorio (3:1) in s tem podaljšali niz neporaženosti na 12 tekem v vseh tekmovanjih (8 zmag, 4 remiji). V Torinu imajo preteklo statistiko na svoji strani. Proti španskim nasprotnikom so izgubili le trikrat na zadnjih 23 tekmah, poleg tega pa je stara dama zmagala na šestih zaporednih domačih tekmah Lige prvakov, kar je njen najdaljši niz od sezone 1996/97.

“Moramo imeti ambicije, da pridemo do zmage. Jutri bo neke vrste finale na domačih tleh, zato mora vladati pozitivno vzdušje. To bo težka tekma in zagotovo se bomo morali dobro braniti,” je pred obračunom dejal trener Juventusa Allegri.

Italijani favoriti, toda Villarreala se ne sme odpisati

Villarreal je na prvi tekmi v Španiji pokazal, da se bo več kot enakovredno lahko kosal z Juventusom. Tako remi na prvi tekmi pušča veliko upanja za morebitno napredovanje. Na zadnji tekmi v španski La Ligi je Villarreal dosegel pomembno zmago nad Celto iz Viga v boju za mesta, ki prinašajo igranje v Evropi tudi prihodnje leto. Toda pred ekipi z Iberskega polotoka je sedaj povratni obračun, v katerem bodo iskali skalp Juventusa in napredovanje v četrtfinale.

Na zadnjih dveh gostovanjih v Ligi prvakov so nogometaši Villarreala zabeležili dve zmagi, pred tem so imeli dve zmagi na zadnjih 15 gostovanjih. Na obeh tekmah, ki so jih zmagali so zabili tri ali več zadetkov, varovanci Unaija Emeryja tako nimajo skrbi z učinkovitostjo v napadu, temveč jih lahko bolj skrbi slaba obramba. Na gostovanjih v Ligi prvakov svoje mreže niso ohranili nedotaknjene vse od leta 2008.

“Po zelo dobrem skupinskem delu smo zelo lačni. Doma nam je uspelo obrniti položaj, še posebej po tem, ko smo prejeli gol v prvi minuti. Juventus je eden od kandidatov za končno zmago v Ligi prvakov, a mi nameravamo iti naprej in doseči svoje cilje,” je dejal Unai Emery.

Lille – Chelsea

Povratna tekma osmine finala Lige prvakov (rezultat prve tekme 0:2), sreda, 15. marec, ob 21.00. Stadion Pierre Mauroy v Villeneuve-d’Ascqu (kapaciteta 50.186). Sodnik: Davide Massa (Italija).

Lille: Jardim, Celik, Fonte, Botman, Djalo, Bamba, Andre, Xeka, Gudmundsson, David, Yilmaz. Trener: Jocelyn Gourvennec.

Chelsea: Mendy, Silva, Christensen, Rudiger, Azpilicueta, Kante, Kovačič, Alonso, Ziyech, Havertz, Pulišić. Trener: Thomas Tuchel.

Manjkajoči:

Lille: Sanches.

Chelsea: Chilwell, James.

Vprašljivi:

Lille: /

Chelsea: Azpilicueta, Hudson-Odoi.

Chelsea ima pred povratnim obračunom lepo prednost. Foto: REUTERS/David Klein via Guliver

Od sezone 2018/19 še nobena ekipa ni izničila zaostanka dveh golov po prvi tekmi in zmagala v izločilnem dvoboju Lige prvakov, kar bo moral francoski Lille doseči proti branilcu naslova Chelseaju, da bi se prvič v zgodovini kluba uvrstil v četrtfinale tega tekmovanja. Potem ko so Francozi konec tedna po remiju 0:0 proti Saint-Étiennu izpadli iz prve šesterice Ligue 1, bi lahko bila to njihova zadnja priložnost za uspeh v evropskih tekmovanjih, vsaj za nekaj časa.

Pozitivna stran zadnjega remija v domačem prvenstvu za trenerja Jocelyna Gourvenneca, ki je svojo ekipo po tekmi opisal tako, da igra brez navdiha, je bila ta, da so še na peti tekmi v francoskem prvenstvu mrežo ohranili nedotaknjeno (tri zmage, dva remija). Če ta dosežek prištejemo še trem, ko je Lille ohranil mrežo nedotaknjeno doma v skupinskem delu Lige prvakov, bi lahko dejali, da obramba deluje stabilno in da bodo imeli možnosti prekiniti niz štirih zaporednih porazov proti angleškim predstavnikom (Evertonu in Chelseaju).

“Na prvi tekmi smo igrali dobro. Delili smo si posest, vendar v napadu nismo bili dovolj nevarni. Biti moramo bolj klinični na njihovi polovici in jih prisiliti, da se bolj branijo v svojem kazenskem prostoru,” je pred tekmo dejal strateg Lilla.

Chelsea in drama zunaj nogometnih igrišč

Branilci naslova Chelsea so se po tem, ko so jih razburkale drame zunaj igrišča, držali zastavljenih ciljev in nanizali niz štirih zmag v vseh tekmovanjih, čeprav so se Londončani v nedeljo mučili na tekmi proti Newcastlu. Glede na to, da sta od začetka leta le Liverpool in Manchester City zadržala Chelsea pri tem, da niso dosegli zadetka, se zdi, da je prednost dveh zadetkov več kot dovolj velika zaloga pred povratnim obračunom.

Da bi še dodatno povečali težavnost naloge Lilla, je Chelsea zmagal na vseh treh medsebojnih tekmah, odkar sta se tekmeca prvič srečala v skupinskem delu v sezoni 2019/20, pri čemer so Londončani v vseh treh primerih dosegli dva gola – vključno z obračunom na severu Francije. Če bi se to ponovilo tudi v sredo, bi Chelsea prvič po sezonah 2012/13 in 2013/14 dvakrat zapored nastopil v četrtfinalu Lige prvakov.

“Lille bo igral v sistemu 4-4-2, ki je agresiven, tekoč in neposreden. Na to moramo biti pripravljeni, vendar smo prepričani tudi vase. Sedaj je polčas, nobena tekma ni odločena z rezultatom 2:0. Drugi polčas bo v sredo, mi pa bomo morali prikazati še eno vrhunsko predstavo,” je dejal Tuchel pred obračunom.