Liverpool z dvema goloma v drugem polčasu deklasiral Špance

Liga prvakov 27. Apr 202222:45 > 22:56 0 komentarjev

Nogometaši Liverpoola so zmagovalci prvega polfinalnega obračuna lige prvakov, potem ko so doma z 2:0 premagali Villarreal. Že v torek je Manchester City v nogometni poslastici ugnal Real Madrid s 4:3.

Liverpool je v tekmo proti Villarrealu vstopil kot velik favorit. Zanimivo, zadnji poraz je doživel pred skoraj dvema mesecema in to prav v ligi prvakov, ko je bil od njega z 1:0 boljši Inter. A Angleži so že pred tekmo v en glas trdili, da ne bodo ponovili napake Juventusa in Bayerna, ki sta predvsem zaradi podcenjevanja morala Špancem premoč priznati v osmini oziroma v četrtfinalu.

Liverpoolčani so pričakovano hitro prevzeli pobudo, žogo imeli v svoji posesti večji del prvega polčasa, a ob disciplinirani gostujoči obrambi težko prihajali do priložnosti. Prvo nevarnejšo so si priigrali šele v 22. minuti, ko je s strelom s strani poskušal Jordan Henderson, a je bil vratar Geronimo Rulli na mestu. Le štiri minute pozneje je bilo znova nevarno v kazenskem prostoru Villarreala. Z zavitim strelom je poskušal Mohameda Salaha, vendar zgrešil vrata.

Še lepša priložnost se je kmalu za tem ponudila Luisu Diazu, ki je preigral nasprotnikovo obrambo, a se je znova izkazal Rulli, poti v mrežo pa ni našla niti žoga po poskusu Sadia Maneja. S projektilom od daleč je nato navijače v 42. minuti na noge dvignil še Thiago, a mu je veselje preprečila vratnica. Čeprav je bilo razmerje v strelih kar 13:1 v korist Liverpoola, pa sta ekipi na odmor odšli ob izidu 0:0.

Kako velika je bila premoč Liverpoola v prvem polčasu, dovolj zgovorno pove podatek, da je bil najboljši podajalec gostov vratar Rulli.

Liverpool je drugi polčas začel tako, kot je zaključil prvega, za trud pa bil vendarleilnagrajen v 53. minuti, ko je predložek v kazenski prostor poslal Henderson, žoga pa se je nato nesrečno odbila od branilca Pervisa Estupinana in končala v mreži.

Španci si še niso opomogli od šoka, ko se je na semaforju že izpisal rezultat 2:0. Pod drugi zadetek se je podpisal Mane, ki je izkoristil natančno podajo Salaha in podvojil vodstvo favoritov. Kljub temu njihov pritisk ni pojenjal. Še naprej so oblegali vrata nemočnega Villarreala, ki je lahko hvaležen vratarju Rulliju in nezbranosti nasprotnika, da povratne tekme ne bo pričakal s še precej višjim zaostankom.

Liverpool – Villarreal 2:0 (0:0)

Estupinan 53./ag, Mane 55.

Začetni postavi:

Liverpool: Alisson; Van Dijk, Konate, Robertson, Alexander-Arnold (od 81. Gomez), Fabinho, Thiago Alcantara, Henderson (od 72. Keita), Salah, Mane (od 73. Jota), Luis DIaz (od 81. Origi).

Villarreal: Rulli; Pau Torres, Albiol, Foyth, Estupinan (od 72. Trigueros), Capoue, Parejo (od 72. Aurier), Coquelin (od 57. Pedraza), Lo Celso, Chukwueze (od 72. Dia), Danjuma.

Real izkoristil ponujeno, “zapravljivi” City zabil štirikrat

Domačini so bili nevarni že od začetka. V drugi minuti so povedli, v 11. je bilo že 2:0. A trdoživi Real se je hitro vrnil v igro, Benzema je bil tisti, ki je bil najnevarnejše orožje Madridčanov.

Izjemno srečanje na stadionu Etihad je ponudila kar sedem zadetkov. Manchester City je kar trikrat povedel za dva zadetka, vsakič je Real znižal kmalu po prejetem golu. Sinjemodri svojih priložnosti kljub štirim doseženim zadetkom niso izkoriščali najbolje. V prvem polčasu so dvakrat zapravili stoodstotni priložnosti, tudi v drugem je bil premalo natančen predvsem Riyad Mahrez. Na drugi strani je Real izkoristil ponujeno in praktično iz treh lepih situacij dosegel prav toliko zadetkov.

Manchester City – Real Madrid 4:3 (2:1)

De Bruyne 2., Jesus 11., Foden 53., Silva 74.; Benzema 33., 82./11-m Vinicius Jr. 55.

Manchester City: Ederson, Stones (Fernandinho 36.), Dias, Laporte, Zinchenko, Rodri, De Bruyne, Bernardo, Mahrez, Jesus, Foden.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Mendy, Valverde, Kroos, Modrić, Rodrygo, Benzema, Vinicius.Jr.

Prvi polčas

Manchester City je že takoj na začetku tekme pritisnil. Še preden se je Real uspel dobro postaviti na igrišču, so se Madridčani že znašli v zaostanku. V drugi minuti je poo desnem krilu prodiral Riyad Mahrez, z levico podal v sredino kazenskega prostora, tam pa je bil premalo pokrit Kevin De Bruyne, ki je z glavo ugnal svojega rojaka v vratih Reala Thibauta Courtoisa.

Gol Kevina De Bruyneja po 93 sekundah je najhitrejši zadetek v zgodovini polfinalnih obračunov Lige prvakov.

Manchester City se je nato umiril, a tudi Real si ni ustvarjal priložnosti. Že naslednjo svojo pa so izkoristili domači. V 11. minuti je City udaril še enkrat. Tokrat je po levi strani prodiral Phil Foden, podal do De Bruyneja, ki je v sredini našel Gabriela Jesusa, ta pa se je lepo znašel in podvojil vodstvo domačih.

V 18. minuti je prvič nevarneje zapretil Real. Karim Benzema je podal do Viniciusa Jr., ki si je žogo nastavil na svojo desnico in iz leve strani sprožil proti golu Edersona. Strel je bil preusmerjen v kot.

V 25. minuti je imel lepo priložnost Real, ki je zadel celo vratnico, a že pred tem se je Vinicius Jr. znašel v prepovedanem položaju. Takoj v naslednjem napadu pa bi Manchester City skoraj da povedel s 3:0. De Bruyne je ustvaril novo izjemno priložnost, podal je Riyadu Mahrezu, ki je stekel sam proti vratom Reala. Spremljala sta ga še Phil Foden in De Bruyne, ki bi ju Alžirec lahko zaposlil, a odločil se je za strel s svojo šibkejšo desnico, žoga pa je zatresla le zunanji del mreže.

Real je imel v tem obdobju več žoge v posesti, a Manchester City je bil izjemno nevaren po protinapadih. Nov je sledil v 29. minuti, ko se je v lepem položaju znašel Phil Foden, žoga pa je švignila mimo leve vratnice Courtoisa.

Izjemen tempo tekme se je nadaljeval. Tokrat so gostje prišli do lepe priložnosti. Karim Benzema je podal v kazenski prostor, kjer je bil David Alaba. Avstrijec je sprožil z glavo, a zgrešil gol Edersona. Bolj natančni so bili Madridčani v 33. minuti. Borbeni Luka Modrić je v vezni vrsti z drsečim startom obdržal žogo in jo podal Ferlandu Mendyju. Ta je našel Karima Benzemaja, ki se je izjemno znašel in s polvolejem premagal Edersona za znižanje rezultata na 2:1.

Drugi polčas

City je podobno kot prvega začel tudi drugi polčas: s priložnostjo. Riyad Mahrez se je v 48. minuti dobro znašel ob Davidu Alabi in stekel sam proti golu Reala, a zatresel le vratnico. Žoga se je odbila do Fodena, ki pa je zadel Danija Carvajala, slednji je preprečil nov zadetek domačih.

Kar se ni zgodilo v 48. minuti, se je v 53. Fernandinho je po napaki Reala prodrl po desnem boku, natančno podal v srce kazenskega prostora, kjer je bil povsem sam Phil Foden. Z glavo je brez težav zadel za novo povišanje vodstva.

Neverjetna tekma se je nadaljevala. Že v 55. minuti je bil Vinicius Jr. tisti, ki je znova znižal rezultat. Mlajši Brazilec je z izjemno finto preigral starejšega rojaka Fernandinha, stekel proti vratom in premagal še enega rojaka v golu Manchester Cityja Edersona za rezultat 3:2.

V 68. minuti nova lepa priložnost za Manchester City. Oleksandr Zinčenko je s hitrim predložkom poiskal Aymerica Laporta, ki je ostal v kazenskem prostoru Madridčanov. Španski reprezentant je moral hitro reagirati, njegov strel pa ni bil dovolj dober, da bi presenetil Courtoisa.

V 74. minuti je Manchester City še tretjič na tekmi prišel do prednosti dveh zadetkov. Oleksandr Zinčenko je ob Toniju Kroosu padel pred kazenskim prostorom, a sodnik je pustil prednost. Žoga je prišla do Bernard Silve, ki je na bližnji vratnici presenetil Courtoisa za 4:2.

V 80. minuti znova zasuk. Gostje so prišli do enajstmetrovke. Ob Karimu Benzemaju je skakal Aymeric Laporte, ki ga je žoga zadela v roko. Najstrožjo kazen je izvedel kdo drug kot 34-letni Francoz. Rutinirano je izkoristil s tako imenovano Panenko in dosegel svoj 14. zadetek v letošnji sezoni, s čimer je prvi strelec izvedbe Lige prvakov 2021/22.

Karim Benzema je dosegel svoj 14. zadetek v letošnji sezoni Lige prvakov, s čimer je na lestvici najboljših strelcev tekmovanja prehitel Roberta Lewandwoskega. Poljak je nastope končal v četrtfinalu, ko je Bayern izpadel proti Villarrealu.