Manchester City prek Borussie do polfinala LP!

Liga prvakov 14. Apr 202122:52 > 22:57 1 komentar
Riyad Mahrez

Nogometaši Manchester Cityja so se uvrstili v polfinale Lige prvakov, potem ko so tudi na povratnem srečanju premagali Borussio Dortmund z 2:1.

NAJSTNIK BORUSSIO POVEDEL V VODSTVO

Borussia, ki je lovila zaostanek 1:2 s prvega srečanja, je na domačem igrišču znova hitro zadela. Žoga je prišla do Juda Bellinghama, ki je fantastično zadel v zgornji desni kot vrat. Pri komaj 17 letih je postal drugi najmlajši strelec v izločilnih bojih Lige prvakov – 1:0 za Borussio.
Po tem zadetku je pobudo prevzel Manchester City in v 26. minuti je z roba kazenskega hiter strel sprožil Kevin de Bruyne, vendar je njegov strel ustavila prečka!

V 32. minuti je do odbite žoge prišel Riyad Mahrez, vendar je strel uspel na golovi črti v zadnjem trenutku blokirati Bellingham.
Le nekaj minut kasneje je bil po kotu v skoku najvišji Oleksandr Zinčenko, vendar je njegov poskus lepo ubranil Marwin Hitz.

IZENAČENJE Z 11 METROV

V 52. minuti je sodnik Del Cerro po igri z roko Emreja Cana v kazenskem prostoru dosodil najstrožjo kazen za Manchester City. Potem, ko je VAR potrdil, da je šlo res za roko, je Riyad Mahrez uspešno izvedel enajstmetrovko – 1:1.
City je tudi po zadetku napadal in v 58. minuti je po podaji s kota Rodri z glavo stresel prečko.
V 69. minuti je do krasne priložnosti prišla tudi Borussia. Prosti strel je izvedel Marco Reus, z glavo pa je Mats Hummels streljal malo čez vrata.

IZJEMNI FODEN

City je kronal svojo premoč v 75. minuti, ko je po skrajšanem kotu z roba kazenskega prostora lepo zadel Phil Foden – 1:2. Za mladega angleškega zvezdnika je bil to že drugi gol proti Borussii. Dva zadetka v gosteh sta tudi pomenila, da bi morala Borussia v zadnjih 15 minutah zadeti kar trikrat, kar pa se niti slučajno ni zgodilo in City se veseli polfinala s skupnim izidom 4:2.

Manchester City se bo v polfinalu pomeril s Paris St-Germainom.