Bayern in PSG zanesljivo v četrtfinale (VIDEO)

Liga prvakov 5. Mar 202422:54 > 22:55 0 komentarjev
Kylian Mbappe

V torek smo dobili prva četrtfinalista lige prvakov. To sta Bayern Münchnen, ki je po porazu na prvi tekmi tokrat s 3:0 ugnal Lazio, in PSG, ki je slavil v San Sebastianu z 2:1.

Bayern je v Münchnu skušal nadoknaditi zaostanek 0:1 s prve tekme proti Laziu v Rimu, na drugi, ki so jo sodili Slovenci na čelu s Slavkom Vinčićem, se Italijani niso ustrašili, vendar je imel Bayern v prvem polčasu lepše priložnosti.

Omeniti velja strele Leroya Saneja iz šeste minute, ko je meril preveč po sredini, Jamala Musiale iz 14., ko je žogo ukrotil Ivan Provedel, in Harryja Kana iz 17. minute, ko je žoga zadela enega od gostov in le za malo končala mimo vrat.

V 37. minuti je imel Lazio nevarno akcijo, na koncu je z glavo iz bližine zgrešil Ciro Immobile. Dve minuti pozneje so Bavarci, ki so pogrešali nekaj poškodovanih igralcev in kaznovanega Dayota Upamecana, povedli. Po slabem strelu Raphaela Guerreira je z glavo žogo v mrežo usmeril Kane. Ob koncu polčasa je Bayern prišel do drugega gola, po strelu Mathijsa de Ligta je z glavo žogo usmeril v mrežo Thomas Müller.

V drugem polčasu je v 66. minuti Kane potrdil Bayernovo napredovanje, ko je Anglež v mrežo pospravil odbito žogo po Sanejevem strelu z desne strani. V 71. in 72. minuti sta bila nevarna spet Müller, ki je zadel vratnico, in Sane, na drugi strani pa Luis Alberto.

Brez presenečenja v San Sebastianu

Real Sociedad je čakala zahtevna naloga, saj so Parižani prvo tekmo dobili z 2:0, ko sta zadela Kylian Mbappe in Bradley Barcola. Izkazala se je za pretežko, dodatno breme je naložilo zgodnje vodstvo pariške zasedbe na povratni tekmi.

Po lepi priložnosti Barcolaja, ko je v 10. minuti iz bližine meril v vratarja, je v 16. minuti Mbappe zadel za 1:0, ko je preigraval na levi strani kazenskega prostora, nato pa zadel z natančnim diagonalnim strelom.

Prvi zadetek Mbappeja:

V 29. minuti je imel Mbappe priložnost za nov zadetek, vendar je z nogo izvrstno obranil Alex Remiro, pri domači pa velja omeniti strel Takefuse Kuba, ki je močno sprožil ob koncu polčasa, a meril premalo natančno.

Uvod drugega dela ni bil posebej razburljiv, v 56. minuti pa je znova udaril Mbappe. Napadalec, ki bo poleti zapustil Pariz, je sprejel žogo po podaji za tekmečevo obrambo, stekel v kazenski prostor ter rutinirano matiral domačega vratarja.

Španci so v 63. minuti premagali Gianluigija Donnarummo, toda iz prepovedanega položaja, imeli še nekaj priložnosti, v 90. minuti pa le dosegli častni gol prek Mikela Merina. Remiro pa je v sodniškem dodatku preprečil nov pariški zadetek.

// – izidi prvih tekem

V sredo bosta tekmi Manchester City – Koebenhavn (3:1) ter Real Madrid – Leipzig (1:0). Pri Leipzigu bosta za nastop na tekmi kandidirala Slovenca Benjamin Šeško in Kevin Kampl.

Prihodnji teden bodo še tekme Arsenal – Porto (0:1), Barcelona – Napoli (1:1), Atletico Madrid (Jan Oblak) – Inter (1:0) ter Borussia Dortmund – PSV Eindhoven (1:1).

Četrtfinalni obračuni bodo 9. in 10. ter 16. in 17. aprila, polfinale 30. aprila in 1. maja ter 7. in 8. maja, finale pa bo v Londonu na Wembleyju 1. junija.