Nov rekord Mbappeja, ki je zrušil tudi Messija

Liga prvakov 11. Mar 20219:07 > 10:51 0 komentarjev
Messi Mbappe
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Nogometaši PSG-ja so se uvrstili v četrtfinale Lige prvakov, prvi zvezdnik Parižanov Kylian Mbappe pa je z zadetkom iz najstrožje kazni poskrbel za nov rekord.

Zadetek iz 31. minute dvoboja na Parku Princev je bil za Kyliana Mbappeja že 25. v Ligi prvakov, s čimer je postal najmlajši nogometaš v zgodovini tekmovanja, ki mu je uspel takšen dosežek.

Francoski reprezentant je bil na dan obračuna proti Barceloni star 22 let in 80 dni, pred njim pa je imel rekord v rokah Lionel Messi. Argentinec je gol številka 25 v Ligi prvakov dosegel, ko je bil star 22 let in 286 dni.

Messi je bil strelec edinega zadetka za Barcelono na povratni tekmi osmine finala v Parizu (1:1), pred koncem prvega polčasa pa je zapravil enajstmetrovko.