Portu zmaga, Juventusu dobro izhodišče

Liga prvakov 17. Feb 202123:03 0 komentarjev
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Nogometaši Porta so dobili prvo tekmo osmine finala lige prvakov. Varovanci Conceicaoa so na svojem Dragau z 2:1 premagali aktualne italijanske prvake.

Porto je že v 2. minuti šokiral Juventus. Veliko napako pri zebrah si je privoščil Bentancur, ki je žogo nespretno želel vrniti proti vratarju Szczęsnyju, do nje pa je prvi prišel Taremi, ki je v drsečem štartu streljal im premagal Poljaka v vratih Juventusa.

Zmaji so na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Na začetku 2. polčasa se je zgodil deja vu. Takoj na začetku nadaljevanja je obramba Juventusa zaspala, kar so Portugalci s pridom izkoristili. Manafa je uprizoril dober pobeg po desnem krilu in nato v kazenskem prostoru našel Marego. Malijec je iz ugodnega položaja premagal Szczęsnyja in tako podvojil prednost Porta.

Zmaji so dolgo časa odlično parirali napadom favoriziranega Juventusa, hkrati pa so pretili tudi nevarno iz protinapadov.

V 82. minuti pa je stara dama iz Torina vendarle prišla do zelo pomebnega gola v gosteh. Rabiot je z leve strani zavrnil žogo na rob kazenskega prostora, kjer je Chiesa iz zelo težkega položaja odlično sprožil z desnico in premagal Marchesina, ki je žogo zgolj nemočno pospremil s pogledom.

Tekma se je končala z 2:1. Zmaji iz Dragaa so slavili, Juve pa si je priboril dobro izhodišče pred povratno tekmo.