Real se je brez težav uvrstil v četrtfinale

Liga prvakov 16. Mar 202122:59 0 komentarjev
Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

Nogometaši Real Madrida so tudi na povratni tekmi premagali Atalanto in se tako zanesljivo uvrstili v četrtfinale lige prvakov.

Atalanta je dobro krenila v današnji obračun na Di Stefanu, toda Bergamasci so bili nekonkretni pred vrati Courtoisa.

Real Madrid je povedel v 34. minuti, ko je hodo napako storil Sportiello. Vratar Atalante je žogo, kljub temu, da je imel veliko prostora in časa, zelo slabo odbil, njegovo podajo je prestregel Luka Modrić. Hrvat je po pridobljeni žogi reagiral sijajno, usnje je hitro obdelal in ga povedel naprej, nato pa podal Benzemaju, ki je brez težav dosegel vodilni gol.

Atalanta je takoj po izteku 45 minut prišla do krasne priložnosti, toda sodnik Danny Makkelie je takoj po izteku rednega dela odpiskal konec polčasa, čeprav bi lahko Muriel stekel sam proti vratom Reala.

V 59. minuti je Vinicius Junior priigral strel z bele točke, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel Sergio Ramos. Španec, ki se je na teren vrnil po dvomesečni odsotnosti, je dosegel 15. gol v ligi prvakov.

V 83. minuti je Luis Muriel s prostega strela presenetil Courtoisa in tako poskrbel za žarek upanja v gostujočem taboru, toda le minuto kasneje je stvari na mesto postavil Marco Asensio, ki je poskrbel za končnih 3:1.