Simeone ponosen na karakter igralcev, pohvalil tudi Oblaka

Liga prvakov 8. Dec 20218:38 > 9:22 1 komentar
Simeone se je prešerno veselil zmage v Portu. Foto: Luis Vieira - AP Photo via Guliver

Vse do zadnjega kroga skupinskega dela lige prvakov so navijači Atletica iz Madrida trepetali, če se bo njihovim ljubljencem uspelo uvrstiti v izločilne boje. Rdeče-beli so na gostovanju v Portu vendarle zmagali (3:1) in si zagotovili pomlad med evropsko elito.

A vse vendarle ni šlo tako zlahka. Še ob polčasu obeh tekem skupine B so bili v najboljšem položaju portugalski nogometaši, kar pa se je spremenilo z golom Antoina Griezmanna v 56. minuti.

Madridčani so brez večjih težav nadzorovali minimalno prednost, v zaključku pa zadeli še dvakrat za visoko prednost. Porto je tik pred zaključkom sicer dosegel častni gol prek Sergia Oliveire in si zagotovili izločilne boje v ligi Evropa.

“Res sem vesel in ponosen na svoje igralce. Spet so pokazali svoje osebnosti, hierarhijo in sposobnost premagovanja težkih trenutkov. Manjkali so nam kar trije od štirih osrednjih branilcev, a sta Vrsaljko in Kondogbia res odigrala vrhunsko. Dali smo gole, veliko napadali, trpeli, z odličnimi obrambami se je izkazal tudi Oblak,” je argentinski trener Diego Simeone pohvalil škofjeloškega čuvaja mreže.

Jan Oblak je edini gol na tekmi proti Portu prejel v 95. minuti z enajstmetrovke. Foto: Guliverimage

“To je bila tekma lige prvakov, z vsemi elementi, ki jih takšno srečanje mora imeti. Portu bi tudi remi prinesel napredovanje, saj je Milan izgubil, zato je bilo zelo težko. Drugi polčas smo res odigrali tako, kot smo si zamislili in želeli. Če seštejemo tekmo proti Portu in Milanu, smo bili najboljši, zato smo zasluženo napredovali,” je še dejal Simeone.

Liverpool in Ajax stoodstotna

Na drugi tekmi skupine B je Liverpool razžalostil Milan, ki je končal evropsko pot. Rossoneri so sicer povedli, a so Reds spreobrnili izid in kot prvi angleški klub na šestih tekmah skupinskega dela lige prvakov v zgodovini dosegli šest zmag. Zadnjo jim je z golom v 55. minuti priboril Divock Origi.

Enako je v skupini C kar nekoliko nepričakovano uspelo nizozemskemu Ajaxu. Dvakratni prvaki Evrope so za konec premagali Sporting s 4:2, ki prav tako napreduje v izločilne boje. Razočaranje je dortmundska Borussia, ki je za konec sicer pokazala pravi obraz, odpihnila Bešiktaš s 5:0, a bo spomladi pot nadaljevala v ligi Evropa.