Mura zapravila še eno priložnost za lep zaslužek

Evropa 21. Okt 202120:32 > 22:11 2 komentarja
Navijači Mure še naprej čakaj na prvo evropsko točko. FOTO: Uroš Skaza.

Mura je na tretji tekmi Konferenčne lige še tretjič izgubila in ostaja prikovana na dno skupine G. Na vrh je z zmago z 2:1 v Ljudskem vrtu skočil francoski Rennes, ki je tudi v Mariboru potrdil dobro formo.

Mura je v tretji krog Konferenčne lige vstopila v precej drugačnem položaju kot njen tokratni evropski tekmec, ki ga je prišlo v Ljudski vrt pozdraviti dobrih tri tisoč gledalcev. Medtem ko Mura v prvih dveh tekmah ni osvojila niti točke, jih je Rennes štiri, Francozi pa v zadnjem času tudi sicer kažejo precej boljšo formo.

Izgubili niso že pet tekem v nizu, pred prihodom v Slovenijo pa so nanizali tri zmage, med drugim so v domačem prvenstvu premagali tudi zvezdniški PSG. Mura je pretekli konec tedna po preobratu sicer premagala Aluminij, a je pred tem na novo zmago čakala štiri tekme.

Trener gostov Bruno Genesio na igrišče ni postavil najboljše enajsterice, a je bilo v njej kar nekaj vrhunskih nogometašev. Tudi 19-letni krilni napadalec Kamaldeen Sulemana, za katerega je Rennes letos poleti odštel kar 15 milijonov evrov. Toliko, kolikor znaša proračun Mure za nekaj let.

Mitja Lotrič je bil najbolj razpoložen igralec Mure. Foto: Uroš Skaza

Rennes prišel do vodstva, Mura hitro odgovorila

Podobno razmerje moči je bilo vsaj v uvodnem delu tekme tudi na igrišču. Gostje so pritisnili in si že na začetku tekme pripravili prvo priložnost, v šesti minuti pa bili povsem blizu zadetka. Po kotu je z glavo v prečko meril kapetan Hamari Traore.

Deset minut pozneje je na semaforju pisalo 0:1, ko je Matic Maruško nekoliko nespametno posredoval v svojem kazenskem prostoru in na tla spravil Sehrouja Guirassyja. Sodnik je pokazal na enajstmetrovko, ki jo je v gol pospravil prav napadalec Rennesa s številko devet.

V 23. minuti je Mura prišla do izenačenja. Po lepi podaji Klemna Šturma in veliki napaki obrambe gostov je pred gol Rennesa sam stekel Mitja Lotrič in rutinirano zadel. Potem se je razmerje moči hitro prevesilo nazaj na stran gostov.

V 35. minuti je bil spet nevaren Guirassy, a se je z obrambo izkazal razpoloženi Matko Obradović.

Tekmo v Ljudskem vrtu si je ogledalo dobrih tri tisoč gledalcev. FOTO: Uroš Skaza.

Gostje pred koncem polčasa še drugič do vodstva

Dve minuti pozneje je Benjamin Bourigeaud meril čez gol, v 39. minuti je Gaetan Laborde meril v blok, v 41. minuti pa so gostje zadeli še drugič. Na sredini igrišča je žogo izgubil Žan Karničnik, proti sredini je stekel Baptiste Santamaria in sprožil od daleč. Obradović je njegov strel obranil, do odbitka pa je pritekel Laborde in zadel za vodstvo Rennesa z 2:1.

Kot po prvem zadetku gostov se je tudi tokrat Mura prebudila, pri tem pa ji je pomagal gostujoči vratar Alfred Gomis. Po nerodnem izbijanju je na desni strani do žoge prišel Lotrič, podal v kazenski prostor, v katerem se je odlično znašel Nardin Mulahusejnović in z eno potezo iz igre vrgel nasprotnikove branilce, prišel do strela, potem pa se je Gomis odkupil za napako in se izkazal z odlično obrambo. Ekipi sta na polčas odšli z rezultatom 1:2.

Odličen začetek drugega polčasa ni obrodil sadov

Na začetku drugega polčasa je bila nevarnejša Mura. Najprej so gostje Lotričev strel v 49. minuti odbili v kot, že minuto pozneje pa je nevarno malo prek vrat z glavo streljal Matic Maruško.

V 53. minuti je bila Mura nevarna še tretjič v nizu. Lepo je protinapad po levi strani speljal razpoloženi Lotrič in podal na desno stran do Horvata, ta je žogo vrnil nazaj do Klemna Pucka, ki pa je v kazenskem prostoru preveč okleval, si namastil strel na levo nogo in zamudil trenutek, tako da so gostje njegov strel gostje blokirali.

V 57. minuti je bila Mura spet nevarna. Po desni strani je lepo prodrl Žiga Kous in poslal predložek v kazenski prostor, kjer je nepazljivost dveh branilcev Rennesa izkoristil Mulahusejnović, prišel do strela, a se ni najbolj izkazal. Priložnost je splavala po vodi. V 62. minuti je bil blizu tretjega gola Rennes. Na robu kazenskega prostora Mure je do strela po obratu prišel Laborde in le za malo zgrešil okvir vrat.

Potem se je dogajanje na zelenici umirilo, v 76. minuti pa je bil spet nevaren Rennes. Do strela v kazenskem prostoru Mure je spet prišel Guirassy, pa žogo poslal visoko čez gol.

Do konca tekme se izid ni spremenil, čeprav je bil tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom pri Muri nevaren rezervist Amadej Maroša, in navijači Rennesa, v Maribor jih je iz več kot 1300 kilometrov oddaljenega Rennaisa prišlo približno 50, so lahko proslavljali novo zmago.

FOTO: Uroš Skaza.Stadion Ljudski vrt, gledalcev 3000, sodniki: Činkov, Todorov, Sokolov (vsi Bolgarija).trelci: 0:1 Guirassy (17./11 m), 1:1 Lotrič (22.), 1:2 Laborde (41.).

Rennes skočil na vrh, Mura ostaja pri ničli

Rennes je s tremi točkami – zdaj je pri sedmih – skočil na vrh skupine, saj je Vitesse na drugi tekmi premagal Tottenham z 1:0, medtem ko Mura ostaja brez točk in tudi brez realnih možnosti za napredovanje, če jih je v tako zahtevni konkurenci sploh imela.

Slovenski prvaki bodo do konca evropske sezone igrali predvsem za denarne nagrade. Remi bi jim prinesel 166 tisoč evrov, morebitna zmaga pa kar milijon.

Mura bo tekmovanje v Konferenčni ligi nadaljevala čez dva tedna, ko se bo še drugič, takrat seveda v Franciji, pomerila z Rennesom, vmes pa jo čakajo še tri prvenstvene preizkušnje.

Že ta konec tedna z Radomljami, potem pa še z Bravom in Celjem. Ni kaj, varovance Anteja Šimundže čaka naporen razpored.

Mura – Rennes 1:2 (1:2)

Strelci: 0:1 Guirassy 17./11 m, 1:1 Lotrič 22., 1:2 Laborde 41.

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 3000, sodniki: Činkov, Todorov, Sokolov (vsi Bolgarija).

Mura: Obradović, Gorenc, Maruško, Karničnik, Šturm, Horvat (od 87. Klepač), Lorbek (od 72. Ouro), Kous, Lotrič (od 80. Maroša), Pucko (od 72. Mandić), Mulahusejnović (od 87. K. Cipot).

Rennes: Gomis, Truffert, Aguerd, Omari, Traore, Sulemana (od 46. Terrier), Tait (od 63. Majer), Santamaria, Bourigeaud (od 63. Tchaouna), Laborde (od 77. Assignon), Guirassy (od 87. Ugochukwu).

Rumena kartona: Maruško; Tchaouna.