Remi Rome na Nizozemskem, Milan visoko zmagal

Evropa 15. Feb 202422:51 > 23:38 0 komentarjev
Nogometaši Rome po remiju v Rotterdamu. FOTO: Profimedia.

Za nami so prve tekme osmine finala nogometne lige Europa. Roma je remizirala v gosteh pri Feyenoordu. Galatasaray je v Istanbulu premagal praško Sparto. Šahtar Doneck in Marseille sta remizirala, lizbonski Sporting pa je premagal Young Boys v Švici. Milan je visoko premagal Rennes, Benfica je minimalno odpravila Toulouse, medtem ko je azerbajdžanski Qarabag na Portugalskem presenetil Brago.

Rdeče-črni iz Milana so proti Francozom v večjem delu tekme pokazali precej boljšo predstavo, eden junakov tekme pa je bil Ruben Loftus-Cheek, ki je zadel tako v 32. kot 47. minuti. Tretji gol za Milan je v 52. minuti dosegel tudi Rafael Leao, ki je že v prvem polčasu zadel tudi prečko. V zadnji četrtini tekme so več pokazali tudi Francozi, ki so imeli nekaj priložnosti, a jih niso unovčili.

Feyenoord in Roma sta se razšla z 1:1, potem ko je nedoločen izid Italijanom priigral Romelu Lukaku v 67. minuti, Galatasaray je s 3:2 odpravil praško Sparto, pri čemer sta obe ekipi tekmo končali z igralcem manj, zmago Turkom pa je zagotovil Mauro Icardi z golom v sodniškem dodatku.

Šahtar Doneck je v Hamburgu gostil Marseille, tekma se je končala z 2:2. Končni izid je postavil član ukrajinske ekipe Eguinaldo v 93. minuti. Young Boys iz Berna so doma proti Sportingu izgubili z 1:3. Goncalo Inacio, po Transfermarktu 40 milijonov evrov vreden 22-letni srednji branilec, je dosegel zadnji gol za Portugalce.

Benfica je z 2:1 odpravila Toulouse, potem ko je Angel Di Maria dvakrat zadel z bele pike, drugič v 98. minuti, Braga je izgubila proti Karabahu Agdamu z 2:4, Abdellah Zoubir je dosegel dva gola za zmagovalce, Lens in Freiburg pa sta se razšla z 0:0.

V tem delu evropske lige, kjer so klubi, ki so zasedli druga mesta v skupinskem delu evropske lige ter tretja mesta v skupinskem delu lige prvakov, ne igra noben slovenski nogometaš.

Povratne tekme bodo 22. februarja.

Zmagovalci osmih parov, igrali bodo tekme doma in v gosteh, se bodo prebili v osmino finala, kjer jih bodo čakali zmagovalci skupin evropske lige. To pa so West Ham, Brighton, Rangers, Atalanta, Liverpool, Bayer Leverkusen, Villarreal in Slavia Praga.

Žreb osmine finala bo 23. februarja. Boji najboljših 16 bodo nato 7. in 14. marca, četrtfinale 11. in 18. aprila, polfinale 2. in 9. maja, finale pa bo v Dublinu 22. maja.

Slovenci v tekmovanju svojega predstavnika nimamo (več).