Manchester City izkoristil zapravljene priložnosti Chelseaja (VIDEO)

Nogomet 20. Apr 202420:00 > 20:15 0 komentarjev

Manchester City je prvi finalist pokala FA. V polfinalu so na kultnem Wembleyju premagal Chelsea z 1:0. Drugi polfinala tekma bo na sporedu v nedeljo, ko se bosta pomerila Coventry in Manchester United.

Bernardo Silva je dosegel odločilni zadetek v polfinalu pokala FA, Manchester Cityja pa je tako prišel do zmage nad Chelseajem. To je bila pomembna zmaga za City, potem ko so izpadli iz lige prvakov.

City je imel večjo posest žoge v prvem polčasu, medtem ko si je Chelsea ustvarjal svoje priložnosti. V drugem polčasu sta obe ekipi iskali zadetek, varovanci Pepa Guardiole pa so vendarle prebili obrambo Londončanov v zaključnih minutah.

Za Chelsea je bil to boleč poraz, saj so ostali brez možnosti za osvojitev lovorike in vozovnice za evropska tekmovanja v prihodnji sezoni.

Drugi finalist bo znan v nedeljo, ko se bosta pomerila Coventry in Manchester United.